TJ Sokol Šternberk – VK Prostějov 0:3 (–17, –16, –21)

Úřadující mistr z Prostějova dominoval ve Šternberku úvodním dvěma setům, úvod třetího dějství ale zaspal a domácí hráčky toho využily k trháku. Prostějovské volejbalistky ale šňůrou bodů v polovině setu vyrovnaly a dotáhly zápas rychle k postupovému konci.

„Jako obvykle jsme byli o poznání lepší v útoku, ale měli potíže na přihrávce. Soupeřky hodně riskovaly servis, a když jim vycházel, my ve větší míře chybovali. Proto byla polovina druhého setu vyrovnaná a část třetí sady jsme dokonce prohrávali,“ uvedl prostějovský trenér Čada pro klubový web.

Rozhodčí: Renčín a Krtička. Čas: 66 min. Diváků: 300. Konečný stav série: 0:3.

Šternerk: Gregorová, Šenková, Piňosová, S. Janečková, Oborná, Langová. Libero: Bujnošková. Trenér: Jan Trávníček.

Prostějov: Töröková, Bramborová, Spalová, , Soaresová, Valenteová, Tomašeková, libero Tomanová - Kučerová. Trenér: Miroslav Čada.

Další výsledky

Ostrava - Brno 0:3 (-18, -18, -14). Rozhodčí: Došlík, Z. Grabovský. Čas: 68 min. Konečný stav série: 0:3. Slavia Praha - Frýdek-Místek 2:3 (23, 24, -18, -18, -11). Rozhodčí: Záhorcová, Bydžovský. Konečný stav série: 0:3.SK UP Olomouc – Olymp Praha 3:2 (21, -18, 15, -23, 9). Rozhodčí: Hudík, Labašta, Stav série: 1:2.