Olomoucké ploutvařky mají poprvé titul mistryň

OLOMOUC - O víkendu se v Olomouci konal již 40. ročník Mistrovství České republiky družstev v ploutvovém plavání. V soutěži mužů i žen startovalo 8 nejlepších týmů z celé republiky.

25.4.2007

Zuzana Svozilová na dráze č. 4 a Markéta Svozilová na dráze č. 5 před startem na 200 m.Foto: DENÍK/archiv

Družstva pořadatele KSP Olomouc obhajovala v soutěži žen loňské 2. místo a muži místo 6. Obě družstva se v tomto roce o jedno místo zlepšila, a to znamená, že ženy získaly poprvé v historii pro Olomouc mistrovský titul. Na vítězství se podílela Zuzana Svozilová třemi zlatými na 200, 400 a 800 metrů, Petra Hostinská zvítězila v nejdelším závodě na 1500 m.

Ani další členky týmu nezaostaly. Markéta Svozilová byla druhá na nejkratší vzdálenosti 50 metrů a třetí na stovce. "Velkým zlepšením na 1500 a především na 400 m přispěla v bodovém zisku Petra Hansmanová čtvrtým respektive druhým místem," řekl trenér a předseda KSP Olomouc Zbyněk Svozil. "Bojového ducha a převahu v letošním ročníku prokázalo družstvo žen v soutěži štafet, kde maximálně soustředěným výkonem jednoznačně zvítězily jak na trati 4x 100, tak i na 4x 200 metrů," podotkl Svozil.

V soutěži mužů na sebe především upozornil člen Laguny Nový Jičín Tomáš Mixa, když ozdobil své vítězství i třemi národními rekordy. Muži Olomouce v poklidu získali solidní páté místo v celkovém hodnocení. Ondřej Švejda získal velmi pěkné třetí místo na 800 m. Tým mužů poprvé posílil vynikající plavec a reprezentant Jiří Dub.

Nyní čeká plavce s ploutvemi v domácích vodách ještě mistrovství České republiky jednotlivců v Chomutově a reprezentantky Zuzanu Svozilovou a Petru Hostinskou mistrovství světa seniorů v italském Bari, Markétu Svozilovou ME juniorů v Polsku.