Po loňském sestupu z první ligy se tak budou snažit vrátit do druhé nejvyšší soutěže.

Začátek sobotního utkání olomouckým házenkářům utekl, když ve 12. minutě prohrávali 5:7.

V rozmezí 13.–18. minuty však otočili vývoj zápasu šňůrou čtyř branek ve svůj prospěch. Do konce prvního poločasu se skóre postupně navyšovalo na obou stranách až na poločasový stav 16:13.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe domácím. Ve 48. minutě Stavomontáže vedly 26:18.

Zdálo se, že je vše rozhodnuto. Hosté však konec utkání zdramatizovali sérií čtyř gólů, kterými stáhli své manko na rozdíl čtyř branek.

Závěr utkání si však již domácí pohlídali a po vítězství 29:24 propukly na hřišti oslavy.

Střelecky zářili Mira Vaverka a Michal Kubáček, v brance pomohl výbornými zákroky Honza Provaz.

Olomoucké házenkáře tak čeká poslední zápas na půdě Brna, který však již nemůže nikterak ovlivnit konečné umístění.

Prvním místem si hráči STM vybojovali účast v barážovém dvojutkání s vítězem druhé ligy – skupiny severní Morava

TJ STM Olomouc – Maloměřice 29:24 (16:13)

Olomouc: Provaz, Novotný – Minář, Škůrek, Hynek 2, Svoboda, Tydlačka 4, Mazáč 4/2, Lerch, Fedák 2, Sekerka 1, Vaverka 7, Hruda, Kubáček 9. Vedoucí družstva: Josef Halašta.