Olomoučtí házenkáři budou hrát baráž o první ligu

Olomouc – Vítězství ve druhé lize a postup do baráže si po výhře 29:24 nad Malomeřicemi zajistili olomoučtí házenkáři.

5.5.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Ruščin

Po loňském sestupu z první ligy se tak budou snažit vrátit do druhé nejvyšší soutěže.

Začátek sobotního utkání olomouckým házenkářům utekl, když ve 12. minutě prohrávali 5:7.

V rozmezí 13.–18. minuty však otočili vývoj zápasu šňůrou čtyř branek ve svůj prospěch. Do konce prvního poločasu se skóre postupně navyšovalo na obou stranách až na poločasový stav 16:13.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe domácím. Ve 48. minutě Stavomontáže vedly 26:18.

Zdálo se, že je vše rozhodnuto. Hosté však konec utkání zdramatizovali sérií čtyř gólů, kterými stáhli své manko na rozdíl čtyř branek.

Závěr utkání si však již domácí pohlídali a po vítězství 29:24 propukly na hřišti oslavy.

Střelecky zářili Mira Vaverka a Michal Kubáček, v brance pomohl výbornými zákroky Honza Provaz.

Olomoucké házenkáře tak čeká poslední zápas na půdě Brna, který však již nemůže nikterak ovlivnit konečné umístění.

Prvním místem si hráči STM vybojovali účast v barážovém dvojutkání s vítězem druhé ligy – skupiny severní Morava

TJ STM Olomouc – Maloměřice 29:24 (16:13)

Olomouc: Provaz, Novotný – Minář, Škůrek, Hynek 2, Svoboda, Tydlačka 4, Mazáč 4/2, Lerch, Fedák 2, Sekerka 1, Vaverka 7, Hruda, Kubáček 9. Vedoucí družstva: Josef Halašta.

5.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hitem letošní letní etapy Flory 2017 je výstava terakotové čínské armády.
20

Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.
24

FOTO, VIDEO: Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

Filmový festival Kralinale nabízí snímky jenž přiblíží nevšední životní příběhy

Filmy jako je Alois Nebel, Král Šumavy nebo třeba dílo bratří Coenů Tahle země není pro starý. I tyhle snímky nabízí první ročník Mezinárodního filmového festivalu Kralinale, který nese podtitul „Příběhy bez hranic – možnost volby!“.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Skuhravý z Opavy chválí Sigmu. Navzdory tomu, že asi padl příchod Texla

Jejich fantastickou loňskou sezonu, byť nakonec se dvěma smutnými konci, mají fotbaloví fanoušci v živé paměti ještě dnes. Druholigový SFC Opava do posledního kola bojoval o postup mezi elitu a v MOL Cupu padl až ve finále. HET liga i evropské poháry o chlup utekly…