Olomoucké volejbalistky zametly s Olympem ve třech setech

Olomouc – Zlepšenou formu z posledních zápasů v dohrávce pátého kola extraligy potvrdily olomoucké volejbalistky. Pražský Olymp vysokoškolačky porazily jednoznačně 3.0.

4.11.2013

Volejbalistky Olomouce. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Olomoucké volejbalistky zápas dobře začaly a odskočily na 7:3. Po problémech Dreksové na příjmu ale Olymp otočil na 10:11.

V dalším průběhu ale hru zcela ovládly vysokoškolačky a první set hladce vyhrály 25:15.

Vyrovnané skóre ve druhém setu vydrželo do stavu 19:19. Poté ale hráčky Olympu chybovaly na příjmu, navíc přešláply a koncovku tak ovládly domácí hráčky 25:21.

Hanačky se dostaly do pohody a ve třetím setu již vedly 17:8. Olymp sice snížil na rozdíl čtyř bodů (19:15), ale na víc se pražský tým nevzmohl.

„Vítězství jsme si zasloužili. Do zápasu jsme šli srdcem a nasazením. Až na koncovku třetího setu jsme utkání kontrolovali," pochvaloval si olomoucký trenér Jiří Teplý.

SK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:0 (15, 21, 19)

Olomouc: Tomašeková, Napolitano, Tinklová, Košická, H. Kojdová, Murčinková, libero Dreksová. Střídaly: Rašková, Trenér. Jiří Teplý.

Olymp: Kvapilová, Mudrová, Hodanová, Sládková, Mlejnková, Halbichová, libero Sládková. Střídaly: Škrampalová, Kopecká, Jančaříková. Trenér: Stanislav Mitáč.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Kam o víkendu? Na veterány, rekordy v zoo či ultralehká letadla

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Kuki z Úsova se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Tříměsíční pobyt ve volné přírodě klokanu Kukimu končí. Svému majiteli utekl v květnu z rodinné farmy v Úsově na Šumpersku. V pátek 18. srpna ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách u Jihlavy v lokalitě Červené domky.

Hrát proti AS Řím byl zážitek, říká Vasiljev. A vyhlíží ligový debut

Třiadvacetiletý fotbalista Tomáš Vasiljev zažívá turbulentní životní období. Ale v tom dobrém slova smyslu. Ještě v červnu proháněl třetiligové obránce v dresu Uničova, pak přebral pohár pro mistra MSFL, načež si zahrál přípravu proti italskému AS Řím a nyní očekává ligový debut. To vše už jako profesionální hráč prvoligového Slovácka.