Druhé dějství přineslo alespoň zpočátku jiný obraz hry. Královo Pole přitlačilo na podání a rázem byl stav 4:9 a 7:11. Jenže pak si na servis stoupla domácí kapitánka Dudová (13:11), následně ještě Košická (20:12) a tato fáze zápasu, kterou vysokoškolačky vyhrály 13:1, definitivně rozhodla. Ve třetí části Hanačky zvyšovaly i díky řadě bodových bloků své vedení až na 22:12 a nakonec svému dlouholetému moravskému rivalovi uštědřily pořádný výprask.

„Byly vidět opravdu velké výkonnostní rozdíly mezi oběma družstvy. Navíc nás hodně unavil čtvrteční pětisetový zápas ve Frýdku-Místku, po němž jsme v Olomouci nepodali to nejlepší, co jsme mohli," uvedl italský trenér Králova Pole Bruno Napolitano.

„Hráli jsme výborně celý první set, za který holky zaslouží absolutorium. Neudělaly v něm snad jedinou chybu. Na začátku druhé sady začal protivník riskovat servis, dostal se na chvíli nad nás, ale potom jsme ve třech postaveních set otočili a dohráli. Ve třetí části už psychicky nalomený soupeř prakticky nekladl odpor," hodnotil střetnutí domácí kormidelník Jiří Teplý.

Nyní si Olomoučanky od extraligových povinností odskočí k Českému poháru. V odvetě jeho čtvrtfinále se univerzita ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin představí na palubovce Frýdku-Místku a k postupu mezi poslední čtyřku jí bude po domácí výhře 3:0 stačit i porážka se ziskem jediného setu. Poté už Hanačky čeká evropská pohárová scéna: ve středu 9. prosince se v Olomouci postaví domácím hráčkám od 17 hodin v rámci Vyzývacího poháru chorvatský Poreč.

VK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (14, 15, 14)

Rozhodčí: Peloušek, Kostka. Čas: 72 minut. Diváků: 250.

Olomouc: Závodná, Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, libero: Hronová.

Brno: Pospíšilová, Suchá, Tesařová, Měrková, Mikelová, Keddyová, libero: Melichárková. Střídaly: Šloufová, Diatková, Hrazdírová, Podhrázká.