Úvodní set pražského zápasu patřil domácímu Olympu, jenž od počátku až do konce vedl. Ve druhé sadě se karta obrátila; univerzita v ní vyhrávala až o deset bodů a bez potíží srovnala.

Nejvyrovnanější bylo třetí dějství.

Lépe je zahájil hostující tým, jenž vedl 10:5, pak se zase do mírného trháku dostaly Pražanky, ale koncovka od stavu 22:22 patřila Olomouci. Hanácký celek už nabídnutou šanci nepustil, ve čtvrtém setu měl opět navrch a důležité utkání dovedl k vítěznému konci.

„V úvodu zápasu jsme byli zakřiknutí a hledali se, pak už to až na část třetího setu byl z naší strany dobrý výkon bez větších chyb,“ konstatoval trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, podle nějž o vítězi rozhodla koncovka třetí sady.

Březnový zápasový program zahájí olomoucké volejbalistky příští sobotu domácím zápasem s Přerovem. Středomoravské derby začne v univerzitní sportovní hale v 17 hodin.

PVK Olymp Praha – SK UP Olomouc 1:3 (20, –17, –23, –17)

Rozhodčí: Fink, Kvarda. Čas: 86 minut. Diváků: 200

PVK Olymp Praha: Kallistová, Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová,

libero: Dostálová. Střídaly: Mudrová, Jurčenková, Zoulová. SK UP Olomouc: Mátlová, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová, libero: Maléřová. Střídala: Dedíková.