Stejným výsledkem skončilo také poslední vzájemné měření sil, v němž univerzita před svým publikem ve čtvrtfinálové odvetě potvrdila čtyřsetovým vítězstvím svůj postup do pohárového semifinále.

Olomoučanky v pohárové odvetě se Slavií rozhodně nepodaly ideální výkon, na povinnou výhru nad týmem z extraligového suterénu to však nakonec stačilo. Po pomalém rozjezdu v úvodní sadě pomohla univerzitě šňůra osmi servisů Tomášekové, po níž domácí družstvo vedlo 15:8 a náskok už udrželo.

Také druhé dějství rozehrály vysokoškolačky rozpačitě, když prohrávaly až o tři body. Pak sice při podání Mátlové, která v základní sestavě nahradila nemocnou Helenu Kojdovou, otočily z 10:14 na 17:14, v závěru jim ale k potvrzení postupu nestačilo ani vedení 20:16.

Slavia v poli nepozornému olomouckému týmu nasázela šest bodů v řadě, koncovku zvládla lépe a po vyrovnání mohla dál snít svůj semifinálový sen.

Nepříliš pohledný duel se lámal ve své třetí části. Oba soupeři se dlouho střídali v nejtěsnějším vedení, až po druhém technickém timeoutu se přece jen do trháku dostal favorit, jenž výhrou 25:18 definitivně stvrdil svůj postup mezi poslední pohárovou čtyřku.

Ve čtvrtém setu oba celky prostřídaly sestavu a olomoucké náhradnice dokonale ovládly hru, když Pražankám povolily pouhých třináct bodů.

„Domácí si vítězství a postup jasně pohlídali, byli výrazně lepší a i když nehráli naplno, tak nás přehráli. My jsme hodně točili sestavou, protože máme několik zraněných hráček," hodnotil odvetné střetnutí slávistický trenér Jiří Vojík.

Zápas se příliš nezamlouval domácímu kouči Jiřímu Teplému.

„Z naší strany to bylo hodně nekoncentrované. Za stavu 20:16 ve druhém setu už holky viděly, že je to dohrané, situaci nezvládly a následnou vyrovnanou koncovku neuhrály v náš prospěch. Po neslaném nemastném začátku další sady jsme už potřebný set uhráli a po prostřídání ovládli i zbytek zápasu," konstatoval Teplý.

V lednovém pohárovém semifinále čeká vysokoškolačky lepší z dvojice Prostějov – KP Brno. Už tento pátek však Olomoučanky narazí v předehrávce 10. kola extraligy znovu na domácí palubovce na tým Přerova. Hrát se začne v 17 hodin.

SK UP Olomouc – VC Slavia Praha 3:1 (17, –22, 18, 13)

Rozhodčí: Pavelek, Slezák. Čas: 97 minut. Diváků: 100.

Olomouc: Košická, Murčinková, Napolitano, Mátlová, Tomašeková, Tinklová, libero: Dreksová. Střídaly: P. Kojdová, Rutarová, Rašková. Trenér: Jiří Teplý.

Slavia: Prokopová, Janderová, Vašutová, Ančincová, Adlerová, Vinecká, libero: Zoulová. Střídaly: Hanzlová, Smolková, Toncarová, Dušilová. Trenér: Jiří Vojík.