Hanačky nejprve statečně vzdorovaly favorizovanému FbŠ Bohemians a pak těsně zvítězily v Jihlavě.

„Se třemi body můžeme být spokojeni. To byl takový náš cíl úvodního víkendu. Měli jsme ale trochu problémy se sestavou, protože extraliga startuje dřív než vysokoškolský semestr,“ uvedl kouč FBS Olomouc Zdeněk Cholek.

V sobotním zápase Hanačky narazily na FbŠ Bohemians, se kterým dokázaly dlouho hrát vyrovnanou partii.

První třetina skončila 1:1 a velký favorit zápasu svému soupeři odskočil až na začátku druhé periody.

Olomoucký celek se ale nevzdal a po trefách Spurné a Zamazalové držel dlouho nadějný stav 3:5.

V poslední třetině ale hráčky Bohemians rozhodly dalšími dvěma brankami o svém vítězství 7:3.

O den později čekal na FBS Olomouc nováček z Jihlavy. Na první gól se čekalo až do druhé třetiny, kdy skóre zápasu otevřela olomoucká Matulíková. Domácí Sůvová vzápětí odpověděla, ale do konce druhé třetiny se hostující hráčky trefily ještě dvakrát.

Důležité branky si připsaly po samostatném úniku Pařízková a o minutu později přidala vítězný gól Matulíková.

Domácí celek se v závěrečné třetině snažil ze všech sil vyrovnat, ale stačilo to pouze na snížení stavu na konečných 3:2 pro Olomouc.

„Náš výkon proti Bohemians byl ale daleko lepší než v Jihlavě. Právě v tom úvodním zápase si holky dokázaly, že mohou hrát vyrovnaně i se soupeřem ze špičky tabulky,“ těšilo olomouckého trenéra stejně jako zisk tří bodů z Jihlavy.

V loňské sezoně musel olomoucký tým zachraňovat extraligu až v play down. Letos by měly být cíle daleko vyšší.

„Chceme postoupit do play off. Tým na to rozhodně máme, doplnili jsme jej a hráčky jsou zkušenější a sehrané,“ říká k olomouckým ambicím kouč Cholek.

Největší olomouckou posilou je ostřílená Monika Fleischmannová, která přišla na hostování z Ostravy.

„Ta ale v úvodních zápasech nenastoupila, protože je momentálně na Floridě. Počítáme, že by ale mohla do hry zasáhnout 28. září, kdy hrajeme doma s Židenicemi,“ prozradil trenér Cholek.

Z Olomouce naopak odešla juniorská reprezentantka Zuzana Hubáčková, která i se svojí sestrou Terezou bude hostovat v týmu Vítkovic. Na odchodu je i Linda Horáková.

„My jim v tom nemůžeme bránit, ale trochu nás to mrzí, že zvolily tu jednodušší variantu. Tam jim slíbily, že budou extraligu hrát. U nás si ty hráčky extraligu musejí vybojovat samy,“ okomentoval trenér Cholek.

FbŠ ROPRO Bohemians – FBS Olomouc 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)

Branky: 13. K. Bočanová (A. Bočanová), 25. Křížová (Hyršlová), 26. Lingová (Zlámalová), 33. Jelínková (Křížová), 34. Skopková (K. Bočanová), 48. K. Bočanová (A. Bočanová), 52. Zlámalová (Vojnarová) – 20. Zlámalová vlastní, 32. Spurná (Matulíková), 38. Zamazalová (Doubková). Rozhodčí: Pangerl – Šedivý. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváků: 36.

Olomouc: Doubková – Pavlíková, Bezdíčková, Volná, Hrbáčková, Matulíková, Spurná, Prouzová, Machů, Sklenářová, Zamazalová. Trenér: Zdeněk Cholek.

FBŠ AL INVEST Jihlava – FBS Olomouc 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky: 32. Sůvová, 59. Sůvová (Sedláčková) – 26. Matulíková (Pařízková), 32. Pařízková (Pavlíková), 33. Matulíková (Pařízková). Rozhodčí: Fabián – Kadlec. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváků: 102.

Olomouc: Doubková – Pařízková, Pavlíková, Volná, Hrbáčková, Matulíková, Prouzová, Kamínková, Sklenářová, Zamazalová, Spurná, Johnová. Trenér: Zdeněk Cholek.