Odvážní vytrvalci na Kosíři bojovali se sněhem a ledem

Slatinice – Extrémní podmínky provázely první podnik Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje 2010. Na start 31. ročníku Zimního běhu přes Kosíř se postavilo pouze 71 běžců, na které čekal hluboký sníh a místy i ledovka.

11.1.2010 1

Peleton sedmi desítek běžců se vydává ze Slatinic na zasněžený Kosíř Foto: Jaroslav Polák

Nepříznivé povětrnostní podmínky se podepsaly jak na počtu běžců, tak i na výkonech, které byly proti loňskému roku podstatně horší.

Vítěz závodu Poklop ze Šumperku z kategorie mužů do 39 let časem 46:29 min. zaostal za vítězným Blahou z AK Kroměříž z loňského roku o deset minut.

V kategorii mužů 40 – 49 let zvítězil ostravský Baláž časem 47:26 min a v padesátnicích zdárně vykročil za obhajobou celkového vítězství Špacír z Loko Břeclav, jehož vítězný čas měl hodnotu 50:41 min.

V kategorii mužů 60 – 69 si až z Jeseníku přijel pro 70 bodů za vítězství Šalplachta, který 10 km trasu zvládl za 56:53 min. V kategorii mužů nad 70 let zvítězil Lajčík z AK Olomouc. Zvítězil výkonem 1:04:34 hod.

V ženách nejlepšího výkonu 53:11 min. dosáhla Jakobová ze Šternberku časem 53:11 min. Další dvě kategorie žen se staly kořistí běžkyň TJ Liga 100 Olomouc. V kategorii 35 – 44 let to byla Minaříková (1:09,2 hod.) a v kategorii nad 45 let Živělová (1:05,2 hod.)­.

Jaroslav Polák

11.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

40

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Kabelkový veletrh 2016 ve foyer Moravského divadla v Olomouci
8

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Odpoledne plné vážných nehod: celkem osm zraněných, včetně dětí

U tří vážných dopravních nehod v Olomouckém kraji zasahovali hasiči i záchranáři v úterý v odpoledních hodinách.

Zábava v parku: Zaparkuj fest zve na hry, jógu, muziku i kino

Na zábavné odpoledne v olomouckém parku zve ve středu Zaparkuj fest. Ten se výjimečně se tentokrát přesouvá do Bezručových sadů mezi altán a mauzoleum.