OBRAZEM: Slavie přejela Zoru a kráčí za titulem

Olomouc – Měla to být dramatická bitva dvou předních českých celků, nakonec z toho byla poměrně jasná záležitost pro pražskou Slavii. Olomoucké házenkářky v duelu s lídrem interligy začaly hrát až v posledních deseti minutách, kdy už ale pouze korigovaly výsledek.

28.2.2010

Zora v modrém proti SlaviiFoto: DENÍK/Martin Dostál

Pražanky si pojistily náskok v čele soutěže a míří za historicky prvním titulem pro český tým ve „federální“ česko-slovenské soutěži.

Olomouc byla zároveň jediným týmem, kterému se povedlo Slavii v této sezoně porazit. Dva body z Edenu ale v domácím prostředí nepotvrdila a připsala si letošní druhou domácí porážku.

„Jsme nesmírně šťastní. Podařilo se nám Olomouci vrátit porážku, kterou jsme s ní utrpěli v domácím prostředí. Myslím si, že děvčata zalouží naprosté absolutorium. Přesně splnily pokyny, které jsme jim dali,“ radoval se po utkání kouč Slavie Petr Pína.

Jeho svěřenkyně si výhru zajistily prakticky už v prvním poločase. Skóre bylo vyrovnané jen do 17. minuty, kdy Hanačky ztrácely dvě branky. Závěr první půle byl ve znamení jasné dominance Slavie, která si zejména díky agilní juniorské reprezentantky Jedličkové a jisté brankařky Satrapové vytvořila sedmibrankový náskok.

„Slavia vyhrála skutečně zaslouženě. Chtěly jsme na ni vletět, ale vstup do zápasu se nám nevydařil. Byl z toho pravý opak, celý první poločas jsme museli dotahovat. Možná právě z té přemíry snahy jsme kupily chybu za chybou,“ uznal trenér Zory Libor Malínek.

Když ve 46. minutě zvyšovala Klára Černá svoji pátou brankou již na 20:12, vypadalo to na olomoucký debakl. Zora se ale nevzdala a závěr přeci jen zdramatizovala.

Úsek mezi 48. a 57. minutou vyhrála 5:0 a dvě minuty před koncem snižovala nejlepší hráčka Olomouce Michaela Hrbková svoji jednáctou brankou na 18:21. Slavia si ale závěr pohlídala a dvěma brankami utnula olomoucké snahy.

„Řekl bych, že v druhé půlce nebylo nemožné ten sedmibrankový náskok nestáhnout. Holky se nevzdávaly, šly do toho. Bohužel ta produktivita tam opravdu nebyla, hlavně ze strany spojek. Navíc nám nezahrálo ani jedno křídlo, to byly asi největší příčiny prohry,“ řekl Malínek.

„Na konci jsme se do toho dostávali, ale bylo to zčásti způsobené tím, že Slavia hraje na šest, sedm lidí a už ji docházely síly. My jsme se několika brankami chytili a alespoň se nám to podařilo trochu stáhnout,“ komentoval závěr utkání.

I přes porážku udržela Zora třetí příčku, protože ŠKP Bratislava jen remizoval v Michalovcích 26:26. Slavia má na čele interligy čtyřbodový náskok před Veselím nad Moravou, které si poradilo se Zlínem 33:29.

Do konce soutěže zbývají čtyři kola a radost Pražanek po výhře v Olomouci naznačovala, že dobře vědí, jak je česko-slovenský titul blízko.

„To víte, že se o tom bavíme, nebudeme to zastírat. Ale já si myslím, že v hráčkách je určitá pokora a je to dobře. V interlize není lehký soupeř a každý se na nás dokáže vyhecovat. Jedeme do Veselí, jedeme do Bratislava, takže ještě není nic rozhodnuto a je před námi dlouhá cesta. Ale je to blíž a blíž,“ usmíval se trenér Slavie Pína.

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 19:23 (8:15)

Rozhodčí: Hájek, Macho. 7m hody: 9/7 – 4/3. Vyloučení: 3 – 3. Diváků: 400.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Kozáková – Hejtmánková 2, Růžičková 1, Mýlková 2, Stuchlová 1, Kovačíková 1, Uličná, Hrbková 11/7, Pašková, Dostálová, Spíchalová, Polášková 1, Tomečková. Trenér: Libor Malínek.

Slavia: Satrapová, Vašková – Knedlíková 2, Vaňková, Kvasničková, Romanczinová, Dorazilová, Černá 6, Jonášová, Kutlvašrová 3, Jedličková 8/3, Vítková 2, Keclíková 2. Trenér: Petr Pína.

Interliga házenkářek – 18. kolo:

Písek – Inter Bratislava 41:24 (21:14), Veselí nad Moravou – Zlín 33:29 (18:15), Olomouc – Slavia Praha 19:23 (8:15), Jindřichův Hradec – Trenčín 22:33 (8:15), Michalovce – ŠKP Bratislava 26:26 (14:15).

Jak reklamovat koupený dům či byt

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.