Důležitý duel proti týmu ze spodního patra tabulky Chodovu Hanáci nakonec prohráli 29:31 a po polovině soutěže jim patří až předposlední příčka.

Tým Tatranu tak čeká perné jaro, během kterého bude zachraňovat účast v druhé nejvyšší české soutěži.

Litovelští házenkáři chtěli nevydařený podzim zakončit domácím vítězstvím proti Chodovu a těsně před koncem prvního poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že by se týmu z pražského Jižního města mohlo podařit na Hané ukořistit nějaké body. Domácí celek vedl chvíli před odchodem do šaten dokonce 17:10.

„Pak jsme ale udělali dvě chyby a soupeři povolili snížení. Tam to všechno začalo," naznačil litovelský trenér Zdeněk Sléha.

Druhý poločas, do kterého šli litovelští házenkáři s pětigólovým náskokem, přinesl odlišný obraz hry. A pro domácí se stal malou noční můrou.

„Náš systém se ve druhém poločase zhroutil," přiznal trenér Sléha.

„První poločas byl super. V tom druhém to chtěl každý vzít na sebe, rozhodnout sám, z čehož vznikaly zbytečné ztráty a chyby. Ty chyby dělali i zkušení hráči," hledal příčiny obratu litovelský kouč.

Soupeř z Chodova postupně snižoval náskok domácích, až se nakonec dostal do vedení, které znamenalo vítězství 31:29.

Tatran sice téměř celý zápas vedl, v závěru však nedal dvě sedmičky a tři náskoky a nešťastná prohra byla na světě.

„Už se mi to opravdu špatně hodnotí. Takových zápasů jsme na podzim odehráli hodně, což mě mrzí. Jsem rád, že máme už podzim za sebou a že nás teď čeká přestávka," přiznal trenér Sléha.

Jeho tým sice figuruje až na jedenáctém místě tabulky, nemusí však propadat velké panice.

„Je to teprve polovina soutěže a bodové rozdíly nejsou velké," prohlásil trenér Tatranu.

Ten však moc dobře ví, že v jarní části soutěže jeho tým bude muset předvádět o poznání lepší výkony než na podzim.

TATRAN LITOVEL – TJ JM CHODOV 29:31 (17:12)

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Branky ze 7m hodů: 4 – 2. Vyloučení: 2 – 2. Diváků: 215.

Litovel: M. Sléha, Drkula, Habermann – Gottfried 2, Kuchař 1, Barabáš 7/2, Číhal 4, Hanák 1, Albrecht, Šuba 4, F. Sléha 1, Šmíd 7/2, Havlíček 2, J. Sléha. Trenér: Zdeněk Sléha.

Chodov: Bittman, Pleva – Hanus, Bareš, Hanzl 5, Šetelík 2, Pivný 1, König 4, Sova, Vladyka 6/2, Vítek 5, Uherek 1, Němeček 7. Trenér: Ondřej Pleva.

Další výsledky 11. kola: Náchod – Ústí 39:17, Bystřice pod Hostýnem – Nové Veselí 21:19, Zlín – Strakonice 31:19, Jičín B – Louny 30:25.