Hanácký nováček extraligy inkasoval pětatřicet branek, když největší potíže mu činil neudržitelný kanonýr Tomáš Řezníček.

„Pro nás to byla velká škola, kterou nám připravilo Zubří. Odehrálo výborný zápas, lepší než v minulých kolech, naopak my jsme měli klesající tendenci," uvedl na svazovém webu trenér Litovle Lubomír Krejčíř.

Jeho svěřenci měli po minulém zisku jednoho bodu
v zápase s Karvinou zálusk na další zisk, jenže tentokrát se mu vůbec nepřiblížili.

Zubří se ujalo vedení ve 2. minutě a od té doby si náskok jen navyšovalo.

V poločase vedlo domácí mužstvo už o osm branek (16:8) a ani po změně stran se vývoj hry nijak dramaticky neměnil.

Zubří si po střeleckém galapředstavení dvanáctigólového Řezníčka vybojovalo dva body po výsledku 35:20.

„Řezníček byl pro nás neudržitelný a dával nám góly, odkud chtěl. Naši hráči ztratili během deseti minut sebedůvěru a už se nezvedli. Svou roli sehrálo i bouřlivé prostředí, to některé naše hráče zaskočilo a měli problémy s komunikací na hřišti," hodnotil nevydařené utkání trenér Litovle Krejčíř.

Ani v dalším extraligovém zápase jeho svěřence nebude čekat žádný med. Na palubovku Tatranu totiž v sobotu dorazí úřadující mistr z Plzně.

HC GUMÁRNY ZUBŘÍ – TATRAN LITOVEL 35:20 (16:8)

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. 7m hody: 2/1 – 3:2. Vyloučení: 3 – 2. Diváků: 850.

Zubří: Orság, Krupa – Šlachta 2, Douda 3, Přikryl, Bechný 3, Šustáček 1, Hrstka 4, Václav 1, Řezníček 12, Reček 2, Dědek 3, Šíra, Kašpárek 4. Trenér: Jiří Kekrt.

Litovel: Baránek, Habermann – Schmalz 3, Barabáš 2, Číhal, Nedoma 1, Hanák 3, Šmíd 4, Konšel 2/1, Juříček 2, Pohlmann, Mičola, Macek, Dolák 3. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Další výsledky 4. kola:

Dukla Praha – Frýdek-Místek 20:20 (11:9), Jičín – Lovosice 19:18 (7:11), Karviná – Hranice 31:29 (17:16), Plzeň – KP Brno 23:20 (12:10), Zlín – Přerov 39:22 (20:10).