Kamínková veze z mistrovství zlato a stříbro

Tábor - Po zdravotních problémech je znovu ve formě olomoucká vytrvalkyně Petra Kamínková. V Táboře na mistrovství ČR v atletice vyhrála běh na deset kilometrů, na pětce přidala druhé místo.

7.7.2008

Olomoucká vytrvalkyně Petra Kamínková.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Domácí šampionát mužů a žen v atletice v jihočeském Táboře přinesl dva české rekordy.

Postarali se o ně překážkáři Petr Svoboda a Lucie Škrobáková. Třiadvacetiletý závodník pražského Olympu vylepšil vlastní maximum na 13,29 a vyhoupl se do čela evropských tabulek této sezony.

Škrobáková se časem 12,93 stala první atletkou české historie, která běžela 100 metrů překážek pod třináct sekund.

Barbora Špotáková předvedla nejdelší pokus oštěpařské soutěže tradičně v úvodní sérii. Náčiní poslala asi půl metru za sedmdesátimetrovou hranici, ale nepatrně přitom přešlápla. Její nejhodnotnější platný pokus měřil 64,47 m.

Skvělou formu znovu prodal vítkovický sprinter Lukáš Milo. Z osobního rekordu na 100 metrů 10,27 v Táboře ubral jednu setinu. Na stejné trati žen získala titul Kateřina Čechová v nejrychlejším českém výkonu roku 11,57.

Výškař Tomáš Janků zakulatil počet zlatých medailí z letního mistrovství republiky na deset. Na nejvyšší stupeň vystoupal po zopakování výkonu na úrovni tvrdšího z olympijských limitů 230 centimetrů. Nominační kritérium pro Peking nezvládl další výškař Dukly Praha Svatoslav Ton.

V očekávaném souboji diskařů se o vedení v průběhu soutěže přetahovali dva hlavní favorité. Posledním pokusem na značku 62,88 m si zlato zajistil kladenský Libor Malina, který získal svůj dvanáctý titul v kariéře. V olympijské nominaci ale zatím figuruje Jan Marcell, stříbrný muž táborského šampionátu.

Martina Šestáková se v trojskoku prosadila mezi vyvolené atlety pro Peking. Závodnice USK Praha zvítězila v osobním maximu 14,16 m. Prvotřídního výkonu dosáhla posledním, šestým pokusem.

Při neúčasti Barbory Lalákové se okruh favoritek ženské výšky ztenčil na dvě závodnice. Ve strhujícím závodě zvítězila díky čistšímu zápisu Romana Dubnova před Ivou Strakovou. Obě výškařky zdolaly 194 centimetrů.

7.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Expres společnosti Arriva na trase Praha - Olomouc - Trenčín. ILustrační foto
39

Arriva bude jezdit z Olomouce do Nitry každý den

Zloděj přepadl hernu v Olomouci
1

Zloděj přepadl hernu v Olomouci. Poznáváte ho na videu?

Vážná nehoda na tahu Olomouc - Přerov, čtyři zranění

Vážné nehoda se stala ve středu odpoledne na hlavním tahu mezi Olomoucí a Přerovem.

Olomouc i kraj ocenily nejlepší učitele. Tady jsou

V úterý 28. března, na Den učitelů, se v Šumperku rozdávalo ocenění Pedagog Olomouckého kraje. Cenu Učitel roku si převzali taky kantoři v Olomouci.

Kvůli tramvajím vzniknou na Nových Sadech tři světelné křižovatky

Tramvajová trať, která do tří let bude přepravovat cestující od Rooseveltovy ulice do nitra sídliště na Nových Sadech, bude křížit tři křižovatky se semafory.

Náklaďák předjížděl traktor, skončil na boku v příkopu

Plně naložené nákladní auto sjelo do příkopu, když v úterý dopoledne předjíždělo traktor na silnici mezi obcí Slatinice a její místní části Slatinice-Lípy na Olomoucku. Nehoda skončila bez zranění, škoda je 160 tisíc korun.