Tatran nedokázal navázat na výborný výkon z minulého kola v Hranicích a v domácí bitvě s Lovosicemi nezachytil už samotný začátek, během kterého si hosté vypracovali rozhodující náskok.

„Dnešní utkání se nám příliš nevyvedlo, rozhodně ne tak, jako ta předchozí. Měli jsme problém v útoku, kdy jsme nedokázali proměňovat šance a chyběl nám pohyb. Dalším problémem byla obrana, nedokázali jsme soupeře efektivně zastavovat," konstatoval litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Lovosice, které na podzim doma s extraligovým nováčkem prohrály těsně 23:24, v sobotní odvetě již po třinácti minutách vedly o šest branek a své vedení do konce prvního poločasu navýšily až na devítigólový rozdíl.

Hanákům se nedařilo v útoku, a proto poločas skončil výsledkem 10:19.

Ve druhém poločase přišlo na straně domácích zlepšení, jenže náskok Lovců byl stále dostatečně komfortní.

„Brankář soupeře byl výborný a to nám dělalo problémy," uvedl litovelský lodivod Lubomír Krejčíř.

V závěrečných minutách hosté vedli dokonce až o čtrnáct branek a domácí už stihli jenom snížit na konečné skóre 24:35.

„Rozhodl velice dobrý koncentrovaný přístup našeho mužstva. Také naše obrana v čele s brankářem fungovala výborně," poznamenal lovosický trenér Vladimír Šuma.

V dalším extraligovém kole se házenkáři Litovle představí na palubovce Frýdku-Místku, potom se už mohou těšit na hratelného soupeře, protože do haly Tatranu přicestuje poslední Přerov.

Tatran Litovel – A. S. A. Město Lovosice 24:35 (10:19)

Rozhodčí: Brůna, Halada. 7m hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 2 – 1. Diváků: 368.

Litovel: Baránek, Prauzek – Schmalz 6/1, Barabáš 3, Číhal 1, Nedoma 2, Hanák, Zima 1, Šmíd, Havlíček 3, Juříček 2, Albrecht, Mičola 3/1, Dolák 3. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Lovosice: Adamík, Koňařík – Jonáš 8, Hes 6, Klimt 6, Chroustovský 4/3, Kolomazník 4, Sýkora 4, Havlovec 1, Jelínek, Miko 1, Landa, Semerád, Berka 1. Trenér: Vladimír Šuma.