Olomouc – Zlatý bod. Olomoucké házenkářky v nervy drásajícím závěru utkání s Porubou udržely remízový výsledek a po duelu s favoritem se mohly radovat. Druhý poločas přinesl v součtu pouze dvanáct branek. Olomoučanky udržely silnou hostující ofenzivu zkrátka a po přestávce inkasovaly pouhých pět gólů.

4.3.2016

Jana Spíchalová (s míčem)Foto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Na začátku utkání se Hanačky rozjely ve slušném útočném tempu a po pěti minutách ukazovala světelná tabule možná překvapivý stav 5:1. Kouč Poruby Jan Beňadik rychle reagoval oddechovým časem a jeho svěřenky začaly manko stahovat.

O žádnou útočnou smršť se však ze strany favorizovaného celku nejednalo. První poločas sice Ostravanky vyhrály 17:15, ale Olomouc byla stále ve hře.

„Na chvilku jsme přestali plnit v obraně to, co jsme měli, a Poruba se dotáhla a udělala si nějaký náskok," řekl trenér Zory Jan Bělka.

Ani po pauze se Poruba výrazněji nenastartovala, naopak v koncentrovaném výkonu pokračovaly Olomoučanky, které se během jedenácti minut dostaly do těsného vedení 20:19. Poté ale góly na konto hostující brankářky Mučkové přibývat přestaly. A to na dlouhých patnáct minut.

Olomouc se přes defenzivu ostravského týmu těžko propracovávala, jenže podobná situace byla i na druhé straně, kde Hanačky jistila výborným výkonem gólmanka Derzsiová.

Sokol Poruba ale přece jen vytvořila ve skóre dvougólový rozdíl, za stavu 20:22 však zaúřadovaly nejlepší střelkyně Zory Kateřina Růžičková a Tereza Kubáčková a devadesát sekund před koncem bylo srovnáno.

Hostující hráčky v útoku neuspěly a několik momentů před koncem se mohly Hanačky pokusit o senzaci. Osm vteřin před koncem si vzal trenér Olomouce Jan Bělka oddechový čas a rozdal týmu poslední pokyny.

„Zvolily jsme variantu, že budeme hrát na bod. Jedna hráčka to měla vzít na sebe a nějakým způsobem se snažit zakončit. Ale hlavně neztratit míč. Prohrát o gól by moc bolelo. Udělali jsme tohle rozhodnutí a v konečné tabulce uvidíme, jestli to bylo dobře nebo špatně," prozradil k taktice pro závěrečné sekundy Jan Bělka.

Bezprostředně po utkání však Olomouc pochopitelně brala zisk jednoho bodu všemi deseti. „Jsem maximálně spokojený s bodem a i s výkonem. Ten byl velmi dobrý a musím holky pochválit, že hrály srdíčkem. Plnily taktické pokyny, za bod jsem rozhodně rád a může být klíčový," glosoval kormidelník Zory, který se během reprezentační pauzy bude s týmem chystat na další interligové souboje v pozitivní atmosféře.

„Určitě se nám bude pracovat dobře. Ale doufám, že neusneme na vavřínech. Že to bude šlapat, tak jak nám to šlo teď. Krize je za námi, i ta herní," těšilo olomouckého trenéra.

DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba 22:22 (15:17)

Nejvíce branek: 9/3, Kubáčková 4, Trumpešová 4 – Ryšánková 7/2, Rechtorisová 6, Chovancová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 2:4. Diváků: 230.

Autor: Stanislav Heloňa

4.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Klokan utekl chovateli z Mohelnice, objevil se v Jihlavě

Hitem letošní letní etapy Flory 2017 je výstava terakotové čínské armády.
17

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.

Pedagogové se učí, jak připravit výuku tak, aby mělo šanci učit se každé dítě

Podpora rozvoje dětského čtení, čtenářské gramotnosti a přípravy výuky tak, aby mělo šanci učit se skutečně každé dítě ve třídě. Jak na to, zjišťují až do soboty 19. srpna pedagogové na Letní škole pro učitele v Hrubé Vodě, místní částí Hluboček na Olomoucku.