Hanáci se v utkání 17. kola první ligy představili na palubovce druhého Jičína B a v utkání zanechali velmi dobrý dojem.

V závěrečných vteřinách byli velmi blízko vyrovnání, Jiří Kosina však střílel z nepřipravené pozice a domácí tak udrželi těsný jednogólový náskok 27:26.

„Hodně nás to mrzelo, byli jsme naštvaní, že jsme nezískali ani jeden bod, který bychom si za bojovnost nejspíš zasloužili. Měli jsme to na dosah,“ prohlásil trenér Hanáků Jaroslav Pazdera.

První poločas přinesl vyrovnaný průběh z obou stran. O poločase kontrolovali drobný náskok hosté z Velké Bystřice, kteří vedli 15:14.

„Ve druhém poločase jsme vedli o dva góly, pak jsme se ale nechali zbytečně vyloučit a v průběhu druhé půle jsme prohrávali i o pět branek,“ popisoval trenér Pazdera.

Jeho svěřencům se v závěru zápasu málem podařil malý zázrak. Dokázali se dostat na rozdíl jediné branky, a dokonce mohli i vyrovnat.

„Měli jsme přesilovku a devět vteřin před koncem míč,“ hodnotil poslední minutu zápasu kouč Pazdera.

Do té doby výborně hrající i střílející Kosina však vzal zodpovědnost sám na sebe a vystřelil z nepřipravené pozice, což k úspěchu a vyrovnání bohužel nevedlo. Jičín B, který měl ve svých řadách posily z áčka, si pak už těsnou výhru pohlídal.

„Je to škoda, byli jsme opravdu zklamaní. Jirka mohl být hrdina zápasu, ale bohužel to uspěchal. Jinak ale odehrál výborně první poločas, ve kterém mu to padalo,“ řekl na adresu Kosiny kouč Velké Bystřice.

Deset branek, z toho šest ze sedmimetrových hodů, vstřelil Jiří Mičola.

V dalším kole čeká na Velkou Bystřici domácí zápas s Litovlí a v sobotu od 17.30 se tedy očekává velký házenkářský svátek.

„Bude to utkání jara a my na domácí palubovce budeme chtít znovu uspět,“ prohlašuje Pazdera.

Hanácké derby si jistě nenechají ujít ani fanoušci z Litovle, což slibuje mimořádně bouřlivou kulisu. Diváci se navíc mohou těšit na tombolu, ve které bude mezi cenami i vstupenka na bundesligový zápas Berlín – Lemgo.

HBC RONAL JIČÍN B – SK VELKÁ BYSTŘICE 27:26 (14:15)

Rozhodčí: Zich, Točík. Vyloučení: 4 – 7. Branky ze 7m hodů: 0 – 6. Diváků: 140.

Jičín B: Machalický, Podzimek – Rychna 6, Kolc 1, Šebek 1, Kolář, Chýlek, Babák, Hošic 3, Dvořák 1, Čurda 5, Šulc 6, Chyba 4, Kořínek. Trenér: Miloslav Kůta.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Vaverka, Pörsök 1, Prepsl 2, Barvíř, Mézl 1, Skřídlo 4, Balon 2, Strádal, Mičola 10/6, Kosina 5, Kovalák, Steiger 1. Trenér: Jaroslav Pazdera.

Další výsledky 17. kola: Náchod – Zlín 19:24, Šumperk – Louny 30:32, Bystřice p. H. – Dvůr Králové 37:24, Litovel – Chodov 33:27.