Na jeho konci se radovaly domácí házenkářky a spolu s nimi i skvěle povzbuzující hala. Brankářka Veselí Lenka Černá opět potvrdila svoji extratřídu a několika důležitými zákroky v prodloužení zajistila svému týmu vedení v sérii 1:0. „Byly jsme celý zápas lepší,“ říká Černá, které se dařilo zejména v prvním poločase.

V tom se díky skvělým zákrokům legendární gólmanky dostalo Veselí rychle do pětibrankového náskoku. Olomouci se nedařilo zejména v koncovce, už na začátku se navíc zranila zkušená Dostálová. „Je klíčovou hráčkou naší obrany. Navíc nám to zkomplikovalo následné hledání optimální sestavy,“ litoval zranění své opory trenér Zory Lubomír Krejčíř.

„V době, kdy jsme ji našli, tak jsme potom velice chytrou a kvalitní improvizační hrou náskok soupeře zlikvidovali,“ pokračuje Krejčíř. Jeho svěřenkyně totiž dokázaly utkání maximálně zdramatizovat. Černé se v bráně nedařilo tolik jako v první půli a Zora se deset minut před koncem dokázala dotáhnout na rozdíl jediné branky.

Domácí hráčky ale opět zabraly a zejména díky neustále nebezpečné Štěrbové si znovu vypracovaly čtyřbrankové vedení 25:21. V tu chvíli už to s Hanačkami vypadalo všelijak. Obrovským vypětím sil však znovu náskok Veselí stáhly a v 58. minutě vyrovnávala Hrbková na 25:25.

Nahoře byla najednou Zora. A když dokázala olomoucká brankařka Raníková bravurně zlikvidovat i poslední šanci domácí Zvoničové, šly hostující hráčky do prodloužení v psychické výhodě.

„My už jsme tahaly nohy po zemi. Olomouc má víc hráček,“ vysvětloval trenérský doyen Jiří Zerzáň na lavičce Veselí, proč jeho svěřenkyně ztratily takový náskok.

V prodloužení už ale velezkušené domácí družstvo trestalo olomoucké chyby a získalo si dvoubrankový náskok, který již nepustilo. „Prodloužení je prodloužení a v něm přálo štěstí soupeři,“ smutnil Krejčíř.

Jiří Zerzáň přiznal, že i přes své zkušenosti byl v prodloužení hodně nervózní. „Zažil jsem jich hodně, i na mistrovství světa. Kdo není nervózní, tak není normální trenér,“ vyjádřil se Zerzáň.

Série pokračuje už v neděli druhým zápasem, který proběhne opět na palubovce slováckého týmu od 17:00.

DHC Britterm Veselí n.M. – DHK Zora Olomouc 30:28 po prodl. (13:8, 25:25)

Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Vyloučení: 3 – 4. 7m hody: 3/2 – 10/8. Diváků: 400.

Veselí: Černá, D. Zvoničová, Sabaková – Kratochvílová, Dorotíková, G. Zvoničová 4, Štěrbová 7/1, Jandásková, Viniatynská 4, Chmelařová 5, Fleková 4, Kočí 6/1. Trenér: Jiří Zerzáň.

Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková – Hejtmánková 5/4, Růžičková 1, Kovačíková, Uličná 1, Kelarová 5, Hrbková 5, Pašková, Dostálová, Severová, Salčáková 2, Tomečková 9/4. Trenér: Lubomír Krejčíř.