Olomouc - /FOTO/ Pohárové semifinále mezi tradičními rivaly Zorou a Veselím nad Moravou ovládly v sobotu domácí hráčky. V první půli předčila olomoucká Barbora Raníková svoji „učitelku“ Lenku Černou a kapitulovala jen sedmkrát.

3.1.2009

Michaela Hrbková si naskakuje do palebné poziceFoto: DENÍK/Martin Dostál

V druhém poločase se Veselí mocně dotahovalo na sedmibrankový náskok Zory, mladé reprezentantky Hrbková s Tomečkovou však strhly utkání definitivně ve prospěch Zory.

DHK Zora Olomouc – HC Britterm Veselí n. M. 23:20 (13:7)

Začátek zápasu se nesl ve znamení nepřesností na obou stranách.

„Byl to divný zápas, možná byl přemotivovaný z jedné i druhé strany. A z toho pramenilo množství chyb,“ všiml si trenérský nestor na lavičce Veselí Jiří Zerzáň. Jeho svěřenkyně však držely v úvodu mírný náskok.

Pak ale začala naplno úřadovat Brabora Raníková v bráně domácích a zejména díky ní se veselské panenky na dlouhých jednáct minut střelecky odmlčely.

„Po tom chaotickém úvodu obou družstev jsme se z toho dokázali dostat první. Pak jsme trestaly z rychlých útoků chyby veselského družstva,“ komentoval průběh první půle olomoucký lodivod Lubomír Krejčíř.

Hráčky Zory svým sokyním odskakovaly až na poločasových 13:7.

„Pak to bylo o tom, jestli psychicky zvládneme ten druhý poločas,“ řekl Krejčíř.

V jeho úvodu měly domácí děvčata skutečně problémy. Veselí nastoupilo ve velkém stylu a rázem svítil na tabuli už jen dvoubrankový rozdíl.

„Hosté dotáhli skóre především kvůli tomu, že jsme chybovali v útočné fázy. Darovali jsme jim míče podobně jako oni nám v první půli,“ hledal příčiny veselského nástupu domácí kouč.

Závěr utkání už ale opět patřil Zoře. Dámy se nenechaly zlomit a především Michaela Hrbková s Romanou Tomečkovou ukazovaly, že se Lenky Černé v bráně Veselí vůbec nebojí a Zora odskočila do pětibrankového trháku, se kterým si hostující hráčky už poradit nedokázaly.

„Já musím ocenit své družstvo, že se dokázalo z té poslední krize vyhrabat. Bylo to velice složité. V utkání skvěle pracovala defenziva a vynikající výkon podala Bára Raníková,“ chválil spokojeně Krejčíř. Jeho protějšek Jiří Zerzáň hodnotil duel velice klidně.

„Nemám dojem, že by to byl nějaký velký zápas, možná kdyby to mělo náboj finálového utkání, tak by to bylo asi lepší. U Olomouce chválím především brankářku Raníkovou,“ uvedl trenér Veselí.

Finálové utkání je na programu v neděli od 10.30. Soupeřkami Zory budou házenkářky pražské Slavie, které si poradily s juniorkami Zory 35:19.

ČTĚTE VÍCE: Juniorky Zory na interligové slávistky nestačily