Hned po startu se od startovního pole odpoutala čtyřčlenná vedoucí skupina ve složení Kohut (UNI Brno), Ondráček (Triexpert Brno), Vymazal (SK Salix Grymov) a Martínek (AK Olomouc).

Tato skupinka běžela po celou dobu závodu spolu a až poslední sedmý okruh rozhodl o vítězi.

V cíli byl první Kohut v čase 1:14:12 hod. Druhý Ondráček doběhl do cíle o třináct vteřin později a loňský vítěz tohoto závodu Vymazal si zajistil bronz časem 1:14:32 hod.

Čtvrté místo zbylo na domácího Martínka, který však zvítězil v kategorii čytřicátníků.

Mezi padesátníky si vítězství zajistil Kovařík z TTC Olomouc, v šedesátnicích byl nejrychlejší Vynikal z Olomouce a ze dvou borců nad 70 let byl lepší Tomíšek z Říkovic.

V ženách zvítězila Dorazilová z AK Kroměříž časem 1:27:17 hod. Palíšková z SK Salix Grymov vyhrála časem 1:32:18 hod. v kategorii 35–44 let.

Kategorii nad 45 let se nejvíce dařilo Tovaryšové z SK Přerov, která půlmaraton ještě zvládla pod dvě hodiny výkonem 1:57:17 hod.