Příznivé počasí na start přílákalo neočekávaný počet 119 vytrvalců. Od startu se vytvořila vedoucí skupina ve složení Vymazal a Kučera oba z SK SALIX Grymov, kterým zdatně sekundoval Martínek z domácího AK Olomouc.

Závěr závodu patřil Vymazalovi, který doběhl do cíle na atletické dráze v čase 1:16:16 hod. Pouze o sekundu zaostal Martínek, který byl nejrychlejší ve čtyřicátnících. Kučerovi v horkém počasí došli síly a skončil třetí výkonem 1:17:53 hod.

Mezi padesátníky jednoznačně dominoval Filip z KVS Náměšť na Hané, když časem 1:22:55 hod. o více než pět minut porazil druhého Knápka z LK Šumperk.

V šedesátiletých si vítězství z Olomouce odváží Bartál z BK Hodonín časem 1:31:54 min. a ze čtyř sedmdesátníků byl nejrychlejší Holý, který půlmaraton zvládl za 1:55:51 hod.

Z patnácti žen byla časem 1:34:24 hod. nejrychlejší Filipová z TJ Šumperk. Katgorii 35–44 let vyhrála časem 1:42:30 hod. Bernátová z Olomouce. Gromusová z Jarcové vyhrála kategorii nad 45 let, když jí rozhodčí naměřili slušný čas 1:50:58 min.