Po návratu z úspěšné chilské mise si olomoucký tenista potřeboval především odpočinout. Po týdenní pauze naplánoval návrat na kurty na turnaji kategorie ATP World Tour 500 dotovaného částkou 1 115 000 euro a odpočinek mu jistě přišel vhod. V prvním kole Hájka totiž čekal velmi dlouhý zápas.

Německý soupeř, osmdesátý hráč světa, v první sadě Hájkovi nekladl velký odpor. První brejk českého tenisty přišel již v páté hře. V závěru setu vzal Hájek Beckovi ještě jeden servis a úvodní sada patřila tak českému reprezentantovi po výsledku 6:3.

Když se šestadvacetiletý olomoucký tenista ujal vedení 3:1 i ve druhém setu, na domácího hráče by v té době sázel už málo kdo. Hájek ale zaváhal, dvakrát přišel o svoje podání a koncovku druhé sady ztratil. Německý tenista po výsledku 6:4 srovnal krok.

Drama v třetím setu

Závěrečná sada přinesla obrovské drama. Hájek vedl už 5:2 a s německým tenistou, který hraje levou rukou, to vypadalo bledě. Beck se ale vzchopil a dotáhl na 5:5. V jedenácté hře měl při Hájkově podání dokonce brejkbol. Ten ale nevyužil a Hájek za stavu 6:5 ve svůj prospěch dokázal vzít soupeři pošesté v zápase podání a po dvou hodinách a dvanácti minutách zápas ukončil.

Hájek si tak připsal cenný skalp německého tenisty, který je o čtyři příčky ve světovém žebříčku výše. Ve druhém kole narazí český hráč na Španěla Juana Carolse Ferrera, který je šestým nasazeným hráčem turnaje a v prvním kole měl volný los.

Druhý český zástupce na turnaji Lukáš Rosol nestačil v prvním kole na Uzbeka Denise Istomina. Přerovský tenista v Hamburku úspěšně prošel kvalifikací a v hlavní soutěži vzal Istominovi první set, přesto další dvě sady ztratil a se štědře dotovaným turnajem se rozloučil.

Hamburk, 1. kolo: Hájek (ČR) – Beck (Něm.) 6:3, 4:6, 7:5, Istomin (Uzb.) – Rosol (ČR) 3:6, 6:4, 6:3.