Favorité si prodloužili zimní futsalovou pauzu

Olomouc -Úvodní kolo jara první futsalové ligy Olomoucka přineslo několik překvapení na úkor celků ze špice tabulky. Podzimní mistr Fido Dido prohrál v Bohuňovicích s Horstavem a v Hněvotíně neuspěl jeden z kandidátů na titul HDO Mrsklesy.

6.4.2008

IlustračníFoto:

Nezklamal Olpran, který porazil zachraňující se Modos a BFC Topgal, jenž převálcoval poslední Galatasaray.

Veterán Hlubočky – BFC Topgal.cz 1:2 (0:1)

V dohrávce čtrnáctého kola porazili hosté na umělce v Hlubočkách domácí tým dvěma brankami Smoláka a v tabulce se posunuli na pátou příčku.
Branky: 55. Michal Stibor – 19. a 42. Smolák. Rozhodčí: Sanetrník.

Horstav Chválkovice – Fido Dido 6:4 (2:2)

Hned úvodní zápas jara přinesl překvapení. Vedoucí celek soutěže Fido Dido, bez svého ostrostřelce Kirschbauma, prohrál na umělce v Bohuňovicích s osmým celkem tabulky Horstavem. Hosté sice dvakrát vedli o dvě branky (0:2 a 2:4), ale nakonec roli favorita nezvládli a museli se rozloučit s první příčkou.
Branky: 26., 47. a 59. Štrbík, 8. Preiner, 43. Krátký, 52. Bečica – 1. a 39. Janošťák, 6. a 41. Vystrčil. Rozhodčí: Koutný.

Inter Hodolany – Fortuna Uničov 6:6 (4:1)

Dramatické a velmi kvalitní utkání rozjeli kanonádou domácí. Během jedenácti minut zaznamenali čtyři branky a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se však nevzdali. Postupně náskok stahovali a ve 44. minutě bylo srovnáno. Pět minut před koncem dostal Študent opět do vedení domácí, ale střelecky disponovaný Pavelka dvěma góly otočil vývoj skóre. Spravedlivou remízu zařídil minutu před koncem po pěkné kombinaci Veselský.
Branky: 13. a 24. Charamza, 16. a 59. Veselský, 22. a 55. Študent – 32., 34., 56. a 58. Pavelka, 25. R. Juračka, 44. Ott. Rozhodčí: Staněk.

Kovo Dřevo – HDO Mrsklesy 3:2 (1:2)

Domácí úspěšně zahájili cestu za záchranou. S favoritem sice prohráli první půli, ale po přestávce nejdříve srovnával J. Pikart a vítězný gól zaznamenal nováček týmu Benko.
Branky: 17. Meluch, 37. J. Pikart, 52. Benko – 12. Smolka, 27. Najman. Rozhodčí: Hubáček.

Horka Sokolka Horka B – GEMO Chořelice 4:4 (0:2)

Dvěma góly po rohových kopech vyhráli hosté první půli a když ve 34. minutě zvýšil Vyhnánek střelou z poloviny hřiště na 0:3, nevypadalo to s domácím celkem nijak růžově. Ti se však nevzdali a brankami Vrány, Gehra a bombou Stodoly srovnali. Chořelický Janků ještě vykřesal dělovkou přes břevno naději na dva body, ale Gehr lišáckým gólem zařídil plichtu.
Branky: 48. a 57. Gehr, 40. Vrána, 53. Stodola – 17. a 56. Janků, 20. Kobza, 34. Vyhnánek. Rozhodčí: Hubáček.

Veterán Hlubočky – FC Levotil 2:6 (2:3)

Nováček držel v prvním poločase se zkušenými hosty krok, ale po přestávce stříleli jen Litovelští.
Branky: 13. a 28. M. Zatloukal – 6. Prucek, 17. Suchánek, 24. T. Kohout, 36. Lang, 43. Fidler, 54. Chytil. Rozhodčí: Sanetrník.

BFC Topgal.cz – Galatasaray 8:2 (6:0)

Domácí deklasovali poslední celek tabulky. Čistým hattrickem se blýskl v úvodu zápasu Smolák, další góly přidal Kryl, Koukal a Dvořák a hosté byli na ručník. Nakonec ve druhé půli uhráli remízu a poněkud upravili konečný výsledek.
Branky: 6., 11. a 15. Smolák, 26. a 33. Dvořák, 18. Kryl, 20. Koukal, 54. L. Chaloupka – 31. Doležel, 56. Ponížil. Rozhodčí: Koutný.

Modos Olomouc – AT Olpran 1:4 (0:1)

Modos dlouho držel vyrovnanou partii a první gól z kopačky Uhlíře obdržel krátce před změnou stran. Podruhé inkasoval po pěkné kombinaci a přesné střele Smělého a Olpran ovládl dění na novosadské šotolině. Porážkou se domácí tým ještě více přilepil ke dnu tabulky a naopak hosté se jistým vítězstvím prosmýkli na první místo.
Branky: 58. Zimovčák – 28. Uhlíř, 39. Smělý, 43. Luňák, 52. Henik. Rozhodčí: Mauthner.

Sokol Mezice – Panathinaikos 4:1 (1:1)

Domácí oplatili zkušenějším hostům porážku z úvodu podzimní části. Hosté uhráli plichtu v první půli, po přestávce byli střelecky úspěšnější domácí a udrželi se nad bodem ponoru.
Branky: 11. a 36. Andrýsek, 47. Smékal, 54. Mrtinek – 18. Veselský. Rozhodčí: Ženožička.

Střelci:
36
– Kirschbaum (Fido Dido), 32 – R. Juračka (Fortuna Uničov), 30 – Študent (Inter Hodolany), 25 – Štrbík (Horstav Chválkovice), Pavelka (Fortuna Uničov), 21 – Smělý (AT Olpran), 20 – Kryl (HDO Mrsklesy), 19 – Janků (GEMO Chořelice), 17 – Smolák (BFC Topgal.cz).

Bohuslav Jareš

6.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Rozhledna na Kosíři
65

Kdy otevře rozhledna na Kosíři? Má plán oprav

Muž opravoval tatru. Ta nastartovala a přejela ho

Tito zloději v Olomouci ukradli kolo. Nepoznáte je?

Dva muži, které vidíte na fotografiích, ukradli jízdní kolo v hodnotě deseti tisíc z kolárny domu ve Voskovcově ulici v Olomouci. Policisté po nich pátrají a žádají veřejnost o pomoc s jejich odhalením.

Brázdila vedení ANO vrátilo na kandidátku. Lídrem je hejtman

Lékař olomoucké záchranky Milan Brázdil nakonec bude obhajovat poslanecký mandát. Vedení ANO jej dalo na kandidátku, kde jméno skokana předchozích voleb nakonec figuruje na šestém místě.