Do čela 1. futsalové ligy poskočilo Fido Dido

OLOMOUC - Ve čtvrtém kole první futsalové ligy zaváhaly první dva celky tabulky. Chořelice nečekaně prohrály doma s Horstavem Chválkovice a Olpran remizoval v Horce. Do čela tabulky se tak posunulo Fido Dido těsným vítězstvím nad nováčkem z Mezic.

10.9.2007

IlustračníFoto:

Kovo dřevo - Sokolka Horka B - odloženo

Utkání se mělo hrát ve čtvrtek, ale po celodenním dešti bylo hřiště v Hněvotíně nehratelné. Na náhradním termínu se mužstva nedohodla. Rozhodne VV SFMO. Hosté tak mají odložen již druhý zápas.

GEMO Chořelice - Horstav Chválkovice 2:3 (2:1)

V úvodu měli více ze hry domácí. Hosty podržel gólman Bílý a pomohlo i štěstíčko, když v sedmé minutě trefil Navrátil jen tyč. V deváté minutě rozehrávali hosté rohový kop tak nešťastně, že z toho byl brejk a Navrátil se tentokrát nemýlil. V 18. minutě měl na kopačce druhý gól domácích Krejčí, ale z metru Bílého nepřekonal. O dvě minuty později kopali hosté přímý volný kop a Janošťák pěknou střelou po zemi srovnal. Hned z protiútoku šli do vedení domácí nekompromisní střelou Dana Zavadila. Po přestávce si v prvních minutách hry vytvořili tlak hosté a během šesti minut skóre otočili. Nejdříve trefil Preiner jen břevno, ale vzápětí vyslal Janošťák nechytatelnou dělovku a byla z toho druhá branka hostů. Ve 36. minutě házel Janošťák aut do přehuštěného vápna domácích a Vrba si nešťastně poslal míč do vlastní branky. Další šance na obou stranách se již neujaly. Domácí sice byli blízko vyrovnání, ale gólman Bílý hosty podržel, kteří si tak připsali cenné vítězství.
Branky: 9. Navrátil, 21. D. Zavadil - 20. a 34. Janošťák, 36. vlastní. Rozhodčí: Neoral.

FC Levotil - Modos Olomouc 1:0 (1:0)

Nováček soutěže, přestože nastoupil bez potrestaného Posejpala a opory týmu Derca, hrál s mírným favoritem vyrovnanou partii. Zaváhal jen jednou. V 17. minutě po přihrávce Gazárka mířil přesně Ivo Chytil a jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment utkání.
Branky: 17. Chytil. Rozhodčí: Ženčák

HDO Mrsklesy - Inter Hodolany - odloženo

Na žádost hostů byl zápas odložen. Na náhradním termínu se mužstva nedohodla. Rozhodne VV SFMO. Domácí tak mají odložen již druhý zápas stejně jako nováček Sokolka Horka B.

Fortuna Uničov - FC Beermingham 3:3 (1:0)

Hosté uhráli v Uničově cenný bod a dokonce v jedné fázi utkání sahali po obou. Zásluhou střelecky disponovaného Koukala, který během tří minut ve druhé půli nejen vyrovnal a poslal do vedení svůj tým. Domácí vyhráli první poločas střelou Šuby, krátce po zahájení druhého poločasu vyrovnával Kryl. Na gól Juračky odpověděl dvěma góly již zmíněný Koukal. Dalších patnáct minut drželi hosté těsně vedení, remízu zachránil Pavelka šest minut před koncem zápasu.
Branky: 16. Šuba, 34. Juračka, 54. Pavelka - 36. a 39. Koukal, 32. Kryl. Rozhodčí: Zedník.

Panathinaikos - AT Olpran 1:1 (0:0)

Domácí se dost často dokáží vytáhnout na favorita a tentokrát jim jejich bojovnost vynesla bod. Hosté se sice ujali vedení ve třetí minutě druhého poločasu krásnou střelou pod víko ostrostřelcem Smělým. Domácí srovnali o třináct minut později. Branku vsítil Vlček po kombinaci s Veselským.
Branky: 46. Vlček - 33. Smělý. Rozhodčí: Hubáček.

Fido Dido - Sokol Mezice 4:3 (1:1)

Domácí znali výsledky pátečních zápasů a věděli, že pokud vyhrají, poskočí do čela soutěže. Hosté ovšem předvedli, že jejich postup do první ligy nebyl náhodný, celý první poločas měli více ze hry a snažili se domácím jejich snažení co nejvíce ztížit. V osmé minutě šli dokonce do vedení, když přímý volný kop Přidala usměrnil do sítě střelec zápasu Červínek. Navíc se domácím zranil ve 27. minutě gólman Bartoš a do branky musel zaskočit Janků. Tato výměna oslabila domácí celek v útočné fázi, přesto dokázali srovnat díky přímému volnému kopu Kirschbauma. Po přestávce hosté překvapivě snížili obrátky, což domácí dokázali okamžitě využít. Nejdříve skóroval Kirschbaum, který doklepl do sítě vyraženou střelu Musila a ve 49. minutě zvyšoval na 3:1 Pávek, když měli hosté rozhozenou obranu. Hosté ovšem bleskově snížili druhou brankou Červínka a bojovali dál. Čtyři minuty před koncem dokonce vyrovnali, když se potřetí v utkání trefil Červínek po rohovém kopu Šoustala. Poslední slovo nakonec měli přece jen domácí. Minutu před koncem namazal Kirschbaum Nerušilovi a jeho střela z voleje málem protrhla síť mezické branky.
Branky: 30. a 36. Kirschbaum, 49. Pávek, 59. Nerušil - 8., 50. a 56. Červínek. Rozhodčí: Staněk.

Galatasaray - Veterán Hlubočky 1:3 (0:3)

Hosté byli jedinými z nováčků, kteří v soutěži ještě nebodovali. Po čtvrtém kole to již neplatí. V prvním poločase si vypracovali řadu šancí a postupně zatížili konto domácích třemi brankami. Skóre otevřel v 5. minutě Henkl po samostatné akci, druhý gól zařídil Svozil o pět minut později opakovanou střelou a skóre první půle uzavřel Smital po přihrávce Henkla. Krátce po přestávce snížil Galus chytrým lobem na 1:3 a střelecký prach na obou stranách byl vyčerpán. Hosté si připsali první vítězství v lize, domácí jsou v tabulce nadále bez bodového zisku.
Branky: 31. Galus - 5. Henkl, 10. Svozil, 15. Smital. Rozhodčí: Kumr.

Tabulka střelců:

9 - Kirschbaum (Fido Dido), 6 - Můčka (Modos Olomouc), Janků (GEMO Chořelice), Pavelka (Fortuna Uničov), 5 - Janků (Fido Dido), 4 - Štrbík (Horstav Chválkovice), 3 - Navrátil (GEMO Chořelice), Balihar (Sokolka Horka B), Gehr (Sokolka Horka B), R. Juračka (Fortuna Uničov), Ott (Fortuna Uničov), Študent (Inter Hodolany), P. Stojan (Inter Hodolany), Janošťák (Horstav Chválkovice), Smělý (AT Olpran), Červínek (Mezice).

Narvaná hala nestačila. Velká Bystřice prohrála bitvu o titul

Výhra o dva a více gólů proti Strakonicím a baráž s Hranicemi. Vysněný scénář se však hráčům Velké Bystřice režírovat nepodařilo.

Derby Mohelnice s Holicí skončilo opět remízou, góly přišly až v závěru

Důležité sobotní utkání dvou tabulkových sousedů v boji o záchranu mezi Mohelnicí a Holicí nemělo vítěze. Stejně jako v podzimní části MSFL se oba protivníci rozešli v derby smírně.

Postupové oslavy Sigmy se odkládají. Opava i Baník vyhrály

Fotbalisté Sigmy Olomouc si na definitivní jistotu postupu do nejvyšší soutěže ještě budou muset počkat. Třetí Opava totiž zvládla své utkání v Táborsku, kde zvítězila 2:1, a před posledními pěti duely tak na vedoucí Hanáky stále ztrácí 13 bodů.