Olomouc – Poločas z říše snů rozhodl o cenném vítězství olomouckých házenkářek nad čtyřnásobným vítězem interligy a úřadujícím slovenským mistrem Iuventou Michalovce. Zora na jednoho z největších favoritů česko-slovenské soutěže vletěla jako uragán a do šatny si odnášela devítigólový náskok. Ve druhém poločase si už Hanačky dokázaly vítězství pohlídat a po výhře 37:29 se postaraly o senzaci 9. kola WHIL.

12.11.2011

Olomoucké házenkářky (v tmavém) Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Tohle už nemůže být náhoda. Jeden z dlouhodobě nejlepších týmů soutěže Iuventa Michalovce prohrál v Olomouci popáté v řadě, naposledy si z hanácké metropole odvezl vítězství v sezoně 2006/07.

Zora se dokázala oklepat z porážek se Zlínem a Porubou a proti elitnímu celku z východního Slovenska předvedla fantastický výkon. „Vypadá to, že bychom celý rok potřebovaly hrát proti Michalovcům, protože se zdají být nejsilnějším týmem v celé soutěži, ale nám se proti nim paradoxně daří,“ prohlásila po zápase olomoucká opora Lucie Fabíková, která nasázela osm branek, a byla jednou z hlavních strůjkyň olomouckého triumfu.

Zora za celý zápas nepustila soupeře ani jednou do vedení. Michalovce, které za sebou měly pohárové zápasy proti švédskému Sävehofu, dokázaly s olomouckým celkem držet krok pouze čtvrthodinu. Pak Zora vstřelila šest branek v řadě a dostala se do trháku 16:9. Brankářka Zory Barbora Raníková předvedla několik famózních zákroků a když k tomu připočítáme šest branek Fabíkové a čtyři trefy Kelarové, byl z toho perfektní základ pro poločasové vedení 20:11.

„Fungovala nám obrana. Dostat od Michalovců jedenáct branek za poločas je skvělé. Výborně chytala Raníková, ale obrana jí hodně pomohla,“ chválil trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

Ve druhém poločase si Hanačky s přehledem kontrolovaly luxusní náskok. Michalovce se nedokázaly přes veškerou snahu dostat do kontaktu, navíc měly problémy s výborně hrající Dostálovou i střelecky produktivní Růžičkovou. „Michalovce přeřadily na druhý rychlostní stupeň a bylo to znát. Ale dařilo se nám udržovat náskok, což bylo důležité,“ popisoval vývoj druhého poločasu Malínek.

Jeho tým dohrával zápas za ovací zaplněné haly, konečné skóre zápasu se nakonec zastavilo na 37:29 pro Olomouc.

„V ženské házené kolikrát nerozhoduje kvalita hráček, ale bojovnost může předčít i herní kvality soupeře. Nám se podařilo Michalovce zaskočit bojovností a díky tomu jsme ten zápas zvládli,“ chválil nasazení svého týmu Malínek.

Olomoucké házenkářky tentokrát předvedly odlišnou tvář než v předchozích nevydařených zápasech. „Musím vyzdvihnout celé družstvo, včetně hráček, které se na palubovku nedostaly, protože střídačka žila a to v minulých zápasech nebylo. V týdnu proběhlo hodně individuálních pohovorů, řekli jsme si, že když nebudeme táhnout za jeden provaz, tak těch výsledků nemůžeme dosáhnout. Hráčky se semkly a to bylo rozhodujícím faktorem tohoto vítězství,“ zakončil Malínek.

„S tímto výsledkem jsme nepočítali. Chtěli jsme výkon proti Sävehofu zopakovat i na palubovce Olomouce, ale měli jsme několik zraněných hráček. To nás ale neomlouvá, k utkání jsme hodně špatně přistoupili a výsledek je pro nás ostudný. Některá děvčata k tomuto zápasu přistoupily jako turistky,“ zlobil se maďarský kouč Michalovců Jószef Vura.

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 37:29 (20:11)

Rozhodčí: Hanák, Novák. 7m hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 3 – 1. Diváků: 245.
Olomouc: Raníková, Kozáková – Růžičková 7/2, Šteffanová, Uičná, Remešová 1, Kelarová 5., Pašková, Dostálová 5, Severová 1, Kubáčková, Spíchalová 1, Huráňová 1, Ždánská 4, Gebre Selassie 4, Fabíková 8. Trenér: Libor Malínek.
Michalovce: Dlugošová, Gubíková, Sedláčková – Bakhyrieva 5, Bačíková 1, Gerič 2, Szöllösiová, Kovaličková, Hollá, Horňáková 6, Tobiášová 1, Hvostaľová 6, Wollingerová, Rebičová 8/1, Olšovská. Trenér: Jószef Vura.

Autor: Miroslav Mazal

12.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Králíkáři se nákazy nebojí, je daleko

1

V Drahanovicích havaroval motorkář s osobním autem

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Kam o víkendu? Na veterány, rekordy v zoo či ultralehká letadla

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Kuki z Úsova se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Tříměsíční pobyt ve volné přírodě klokanu Kukimu končí. Svému majiteli utekl v květnu z rodinné farmy v Úsově na Šumpersku. V pátek 18. srpna ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách u Jihlavy v lokalitě Červené domky.

Hrát proti AS Řím byl zážitek, říká Vasiljev. A vyhlíží ligový debut

Třiadvacetiletý fotbalista Tomáš Vasiljev zažívá turbulentní životní období. Ale v tom dobrém slova smyslu. Ještě v červnu proháněl třetiligové obránce v dresu Uničova, pak přebral pohár pro mistra MSFL, načež si zahrál přípravu proti italskému AS Řím a nyní očekává ligový debut. To vše už jako profesionální hráč prvoligového Slovácka.