Starší dorostenky OSK hrají o extraligu

Olomouc - Basketbalová liga starších dorostenek pokračovala posledními dvěma koly nástavby. Vítěz základní části OSK Olomouc jel na závěr dlouhodobé soutěže jen z povinnosti, jistotu kvalifikace o extraligu měl zajištěnu z předcházejících kol.

2.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

V kvalifikaci o extraligu se olomoucký tým střetne s vítězem ligy skupiny A TJ Lokomotiva Liberec a posledním celkem extraligy BK Ústí nad Labem v jednodenním turnaji 24. května.

SBŠ Ostrava – OSK Olomouc 55:76 (17:16, 33:36, 48:59)

Domácí tým držel naději na slušný výsledek do přestávky, ale po změně stran měly Olomoučanky jasně navrch. S velkou chutí hrála Čepelková, která byla i nejúspěšnější střelkyní zápasu.

Střelba OSK: Čepelková 23, Horáková 20, Hausknechtová 14, Chodilová 8, Malinová 5, Ondrejková 4, Tejkalová 2, Řezáčová 2.

SBŠ Ostrava B – OSK Olomouc 61:70 (15:18, 37:41, 44:56)

Do druhého utkání nastoupily dorostenky Olomouce se změnami v sestavě a umožnily domácímu týmu poměrně dlouho držet krok s favoritem.

O vítězství Olomouce rozhodl nástup do druhého poločasu, ve kterém domácí hráčky celých osm minut nedaly ani bod.

Střelba OSK: Čepelková 23, Hausknechtová 21, Chodilová 12, Horáková 10, Cvernová 4, Tejkalová 2.

Farmářský den táhl i v dešti, nabídl ochutnávky, výrobu sýrů i trojboj

FOTOGALERIE / Ani deštivé sobotní počasí neodradilo stovky lidí od návštěvy farmy Doubravský dvůr v Července.

Pohádka pokračuje! Sigma doma smetla Duklu a dotírá na lídra

FOTOGALERIE / Fotbalisté olomoucké Sigmy v sobotu slavili již páté vítězství v sezoně, když na svém hřišti smetli pražskou Duklu 3:0. O dva góly se postaral Plšek, třetí přidal bek Sladký.

Další proměna olomouckého bazénu: chystají moderní vanu, povrchy i tribuny

V moderním bazénu, ve kterém se dají pořádat i mistrovství Evropy, by si v budoucnu mohli zaplavat návštěvníci plaveckého stadionu v Olomouci.

Znásilnění mladé ženy v Olomouci: už chytili podezřelého, oběť si vybral náhodně

Muže podezřelého ze znásilnění mladé ženy v Olomouci zadržela policie v noci ze středy na čtvrtek. Týden po činu, který se stal v noci v olomoucké čtvrti Hodolany.