Začátek běžeckého dopoledne patřil mládeži různých kategorií s početnou účastí téměř dvou stovek běžců. K hlavnímu závodu se pak registrovalo sedm desítek vytrvalců, na které ve velmi členitém terénu čekal okruh v délce 3,5 km pro muže nad 70 let a všechny kategorie žen, zatímco muži do 69 let museli uběhnout sedmikilometro­vou trať.

Hned od počátku závodu se v čele běžeckého pelotonu zabydlel Doležal z AK Šternberk, který nakonec i zvítězil časem 24:54 min. Mezi čtyřicátníky byl nejrychlejší Zahrádka z Vrbna a v padesátnících dosáhl výborného času 26:41 min. Ženčák z TJ Šumperk. V kategorii šedesátníků zaběhl nejlépe Jašek z TJ LIGA 100 Olomouc a v sedmdesátnicích si dalších 70 bodů za prvenství připsal již téměř jistý vítěz této kategorie Lajčík z AK Olomouc.

Nejrychlejší běžkyní se stala Pláničková z AK Olomouc, která 3,5 km okruh zvládla za 16,11 min. Kategorii 35–44 let vyhrála Šrámková ze SOLEN Olomouc a domácí Václavková z SKI OB Šternberk byla nejrychlejší v kategorii žen nad 45 let.