Divácký rekord na Lazcích, Češky se porvou o finále se Švédskem

Olomouc - České florbalové juniorky ve čtvrtek nestačily na obhájkyně zlata ze Švýcarska. V pátek od 17 hodin budou bojovat o finále mistrovství světa.

6.5.2010

České florbalové juniorky v útokuFoto: DENÍK/Lucie Schönová

Poslední zápas základní skupiny olomouckého mistrovství světa juniorek ve florbalu Češky prohrály. Na obhájkyně světového prvenství ze Švýcarska česká děvčata nestačila a podlehla jim 2:6.

Na jejich postupu do semifinále to ale nic nemění. V něm se v pátek utkají proti velkému favoritovi ze Švédska.

Na čtvrteční utkání českého týmu si do Sportovní haly UP našlo cestu 1065 diváků. To je zatím rekord olomouckého mistrovství světa a od úvodního hvizdu byla atmosféra v hale pořádně žhavá.

„Je to super atmosféra, moc dobře se mi v ní hraje. Akorát se neslyšíme na hřišti,“ usmívala se česká opora Tereza Urbánková.

Jak moc dobře se vítkovické útočnici v bouřlivé atmosféře hraje, ukázala hned v páté minutě, kdy prudkým švihem otevřela skóre.

V první třetině Češky držely s favoritem krok, když točily pouze dvě formace. Švýcarky vyrovnaly dvě minuty po úvodní české brance, když Marti vstřelila svůj první gól podvečera.

Na začátku druhé třetiny využily Švýcarky přesilovou hru, když tečovanou střelou překonala českou gólmanku hvězda soupeře Rüttimann.

Česky musely v utkání jít pětkrát na trestnou lavici a výhodu přesilové hry si za celý zápas ani jednou nevyzkoušely.

„To oslabení nás víceméně položilo, jelikož se nám tím rozbily všechny lajny. Je to těžké hrát ve čtyřech lidech proti takovému soupeři,“ vysvětlovala Urbánková.

Švýcarky si postupně vypracovaly až čtyřgólové vedení. Za stavu 1:5 snížila svým druhým gólem nejlepší česká hráčka utkání Urbánková. I díky hattricku Marti, která na šampionátu nasbírala už osm branek, vyhrály Švýcarky 6:2 a pojistily si první pozici ve skupině A.

Češky obsadily druhé místo a v semifinále v pátek od 17 hodin narazí na Švédsko.

„Určitě se s nimi popereme. Asi by bylo lepší Finsko, ale budeme bojovat,“ slibuje tahounka českého týmu Tereza Urbánková.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Švýcarsko a Finsko.

Švýcarsko – Česko 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Marti (Mi schler), 25. Rüttimann (Marti), 34. Rüttimann (Walther), 36. Marti (Walther), 47. Marti (Cina), 54. Walther (Wyss) – 5. Urbánková (Žůrková), 50. Urbánková (Bočanová). Rozhodčí: Heiskanen – Saario. Vyloučení: 0 – 5. Využití: 3 – 0. Diváků: 1065.

Česko: Horňáková – Kabeláková, Vavrečková, Němečková, Burdová, Dvořáková, Krupnová – Žůrková, Bočanová, Urbánková – Hašová, Surá, Koníčková – Šmídová, Sádková, Polzerová – Metzová, Čapková. Trenér: Michal Marošek.

Další čtvrteční výsledky: Divize A, Skupina B: Lotyšsko – Finsko 0:15 (0:5, 0:3, 0:7), Švédsko – Norsko 16:2 (7:2, 3:0, 6:0). Divize B, skupina C: Rusko – Německo 4:3, Rakousko – Maďarsko 0:16.