Češky dostaly v Olomouci lekci, Černohorky je rozdrtily světovou házenou

Olomouc /FOTOGALERIE/ – Velkým debaklem skončilo úvodní barážové utkání o postup na mistrovství světa v Brazílii. České házenkářky podlehly na olomoucké palubovce Černé Hoře 26:42, když zejména v prvním poločase byl mezi oběma týmy rozdíl několika tříd.

3.6.2011

České házenkářky proti Černé Hoře v OlomouciFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Sen o postupu na světový šampionát se tak českým házenkářkám rozplynul.

Tým Černé Hory v sestavě s nejlepší házenkářkou planety Bojanou Popovičovou začal v Olomouci suverénně a rychle si vypracoval vedení 4:0.

Český tým se poprvé střelecky prosadil až v 7. minutě zásluhou Ivy Zámorské.

„Nečekaly jsme, že Češky předvedou tak slabý výkon,“ přiznala černohorská házenkářka Milena Kněževičová.

Na české straně byla vidět nervozita a příliš vysoký respekt směrem k soupeři světové úrovně.

„V tom, že se nedařilo, bych neviděla až takový problém, ale byly jsme až příliš bojácné. Je to škoda, že jsme nehrály víc uvolněně,“ litovala česká reprezentantka Klára Černá.

Hráčky týmu Montenegro si místy na palubovce dělaly, co chtěly. Zářila především střelkyně Katarina Bulatovičová a domácímu týmu dělala rovněž problémy Djokičová s Radečevičovou, které se dostávaly do rychlých brejků.

Olomoucká gólmana Barbora Raníková mohla jen bezmocně tahat míče ze sítě.

„Každá naše technická chyba byl brejk a to se strašně těžko chytá. Jejich střelkyně měly pokaždé volnou ruku a technicky jsou na tom úplně někde jinde. Je to paráda se na to dívat, kéž bychom tohle uměly i my,“ usmála se Raníková.

Ještě před koncem prvního poločasu zvýšily Černohorky na rozdíl deseti branek. Češky dohrávaly první půli v dvojnásobném oslabení a poločasové skóre 7:21 dávalo najevo, že je o výsledku i o postupujících na mistrovství světa rozhodnuto po třiceti minutách hry.

Do druhé půle už hosté nenastoupili v nejsilnější sestavě, ale přesto zápasu dál dominovali. Druhá třicetiminutovka se již změnila v přestřelku, obrana hostů již nepracovala na sto procent, takže se české házenkářky více střelecky prosazovaly.

Nejvíce se dařilo křídelnici Romaně Tomečkové, která v zápase zaznamenala sedm branek. Černohorky i ve druhé půli nasázely jednadvacet branek, domácí hráčky se trefily devatenáctkrát, ale stačilo to jen na divoký výsledek 26:42.

„Mezi oběma týmy byl velký výkonnostní rozdíl. Od českého týmu jsme ale nečekali tak slabý odpor,“ prohlásil černohorský trenér Dragan Adžič.

„Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmu světa. Naším největším problémem byl respekt. Druhý poločas byl o něco lepší, ale rozdíl mezi oběma týmy byl znatelný,“ konstatoval český kouč Jan Bašný.

Odveta, která už bude jen formalitou, se hraje příští pátek v Pljevlji.

Česká republika – Černá Hora 26:42 (7:21)

Nejvíce branek: Tomečková 7, Černá a Luzumová po 3, Poznarová 3/2, Martínková, Hrbková, Vítková a Crhová po 2 – Bulatovičová 9/1, Djokičová 8, Radičevičová 7, Popovičová 5/1. Rozhodčí: Arntsenová, Gullaksenová (obě Nor.). Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:3. ČK: 60. Vukčevičová (Č. Hora). Diváků: 1000.

Autor: Miroslav Mazal

3.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

zelenina, ilustrační foto

Tipy pro miniaturní zahradu

Jílek o rozcvičce s chuligány Baníku: Dobře mi nebylo

Přibližně desetičlenná skupinka chuligánů ostravského Baníku se před nedělním utkáním v Olomouci postarala o pořádný rozruch.

Ředitel Slovanského gymnázia: Hlásí se k nám studenti z pěti krajů

V neděli 1. října uplyne přesně 150 let od doby, kdy se v Olomouci otevřelo Slovanské gymnázium. Škola chystá na červen a říjen pestrý program pro studenty, absolventy i širokou veřejnost.