Páteční zápas měl odlišný průběh od předchozích soubojů reprezentací České republiky a Norska. Favoritky se hned v úvodu ujaly vedení o pět branek a Češky, které nastoupily bez několika opor, musely dotahovat. „Po deseti minutách hry bylo strašně těžké dostat tento mladý tým zpět do zápasu," konstatoval trenér reprezentace Jan Bašný.

Jeho svěřenky se těžce prosazovaly přes precizní norskou obranu, přesto však dokázaly i díky dvěma brankám olomoucké Kristýny Salčákové držet o poločase přijatelné skóre 10:14.Přátelské utkání české reprezentace (v červeném) s týmem Norska v házené

Po změně stran na sebe vzala hlavní zodpovědnost Michaela Hrbková. Díky brankovému příspěvku olomoucké odchovankyně dokázala česká reprezentace stáhnout manko na jediný gól.

„Začátek nebyl podle našich představ. Nakonec jsme se ale do zápasu dostaly a ke konci z toho mohla být i senzace," vyprávěla Hrbková, která deset minut před koncem snížila na 19:20.

V závěru zápasu si vzaly slovo členky nejlepší reprezentace světa. Norky, které se mohly opírat o sedmibrankovou Heidi Loke, nejlepší házenkářku světa 2011, v Olomouci zvítězily o tři branky.

Na straně českého týmu nebyl důvod ke smutku. „My jsme si to s holkami naplánovaly, že je porazíme až na mistrovství světa," usmála se Hrbková, s pěti brankami nejlepší střelkyně českého týmu.

„Tento dvojzápas nám dal do budoucna hrozně moc, takhle těžká utkání se nehrají každý den. Hrát toto bez šesti hráček ze základního kádru s tímto výsledkem je úspěch a pro hráčky, které chybějící hráčky nahradily, neocenitelná zkušenost," uvedl po zápase trenér Bašný.

Dvojice duelů s Norkami českému celku posloužila jako příprava na říjnový start kvalifikace mistrovství Evropy. V prosinci pak házenkářky čeká světový šampionát v Srbsku.

ČESKÁ REPUBLIKA – NORSKO 22:25 (10:14)

Rozhodčí: Novák, Hanák. Vyloučení: 1 – 0. 7m hody: 4/3 – 1/0. Diváků: 1455.

ČR: Satrapová, Roháčková – Knedlíková 1, Borovská 1, Keclíková, Chrenková 1, Salčáková 3/1, Růčková 3, Kutlvašrová 2/1, Vítková 1, Hrbková 5/1, Matoušková 3, Crhová 2, Selucká, Adámková, Janoušková. Trenér: Jan Bašný.

Norsko: Lunde, Si. Solberg – Molid, Bredal 4, Alstad 4, Loke 7, Yttereeng, Dyhre, Blanco 1, Skogrand 1, Sulland, Kristiansen 2, Riegelhunth, Gossé 3, Jakobsen 3, Sa. Solberg 1. Trenér: Thorir Hergeirsson.