Biker Tatarkovič se v Mariboru prosadil na pódium

Maribor – Prvního pódivého umístění v této sezoně Světového poháru ve fourcrossu dosáhl olomoucký biker Kamil Tatarkovič. Ve slovinském Mariboru vyhrál B finále a skončil pátý.

17.5.2010

Kamil TatarkovičFoto: Archiv jezdce

Tréninky ovlivnila řada pádů.

„Pořadatelé dráhu oproti loňsku celkem předělali a podle mého názoru určitě k lepšímu. Byla jen chyba a škoda zároveň, že změny dělali pravděpodobně na poslední chvíli. Nové skoky byly měkké a v kombinaci s deštěm se na nich vyjížděly neskutečné koleje. To mělo za následek několik nekontrolovatelných pádů, kdy jezdce katapultovaly vyježděné drážky do úplně jiného směru, než chtěli,“ upozornil Tatarkovič.

V kvalifikaci olomoucký biker skončil osmý. „Chyboval jsem na poslední rovince, kdy jsem neskočil poslední skok a ztratil trochu času,“ uvedl.

První dvě jízdy Tatarkovič vyhrál. Když ve třetí skončil druhý, zajistil si postup do semifinále.

„Tam jsem však nepatrně zaváhal na startu a ztrátu se mi už nepodařilo dohnat a musel jsem tedy do malého finále. Tentokrát se mi start povedl, šel jsem do vedení, které jsem udržel až do cíle a nakonec z toho bylo páté místo a první letošní pódiové umístění,“ okomentoval závod.

Českým bikerům se v Mariboru dařilo. Ve dvaatřiceti letech se Michal Maroši dočkal prvního triumfu ve Světovém poháru. Do finále se prosadil i Tomáš Slavík, jenž dojel čtvrtý a v celkovém pořadí seriálu je druhý za Gravesem. Marošimu patří třetí příčka.

Na těžké podmínky doplatil bývalý mistr světa a vítěz Světového poháru Michal Prokop. Hned v první rozjížďce mu podklouzlo kolo a závod pro něj po pár sekundách skončil. Prokop obsadil 49. místo.

Světový pohár ve fourcrossu horských kol v Mariboru:

Muži: 1. Maroši (ČR), 2. Graves (Austr.), 3. Wichman (Niz.), 4. Slavík, 5. Tatarkovič (oba ČR), 6. Tschugg (Něm.), …10. Tejchman (ČR). Pořadí SP (po 2 z 6 závodů): 1. Graves 225 bodů, 2. Slavík 160, 3. Maroši 131.

Ženy: 1. Griffithsová (Brit.), 2. Huntingtonová (Austr.), 3. Beertenová (Niz.), 4. Buchananová, 5. Molciková (obě Rak.), 6. Horáková, …14. Labounková (obě ČR). Pořadí SP (po 2 z 6 závodů): 1. Horáková 120, 2. Molciková 105, 3. Griffithso­vá 100.

Další větrný park nad Olomoucí dostal povolení

ANKETA / Větrný park Jívová má zelenou. I když jak se to vezme.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.