Samotný závod probíhal v Michalském výpadu s průběhem na atletické dráze, kde se v cíli jako první objevil Martínek z AK Olomouc, který časem 34:52 min. zvítězil i v kategorii mužů 40 – 49 let.

Druhý v cíli závodu a vítězem kategorie mužů do 39 let byl Vysloužil z AC Prostějov s časem 35:42 min. Filip z KVS Náměšť na Hané pokračuje ve vítězném tažení a třetím nejrychlejším časem 35:47 min. se stal vítězem kategorie padesátiletých.

Kategorii mužů 60 – 69 let vyhrál Lerch z Olomouce výkonem 53:57 min. a ze čtyř mužů nad 70 let vítězství patří Lajčíkovi z AK Olomouc, který další vítězství zaznamenal časem 48:29 min.

Ze sedmi startujících žen byla nejrychlejší Machalická z Fortex Ski Mor. Beroun z kategorie žen nad 45 let, která desetikilometrový okruh zvládla za 46:15 min. Další vítězství patří členkám TJ Liga 100 Olomouc Urbánkové a Poláchové.