BK Pardubice B - SK UP Olomouc 82:68 (24:18, 35:29, 61:48)

V Pardubicích se museli Vysokoškoláci obejít bez Vaňáka s Dokoupilem, mladých pendlů z Prostějova, a i když to bylo znát, přesto mohli uspět. To by ale nesměli mít snad pětadvacet ztracených míčů a lépe bránit ligového pivota Jiřího Jelínka.

Domácí v kompletní sestavě předváděli výbornou obranu s účinným zdvojováním a to je dovedlo k zasloužené výhře. „My jsme také dobře bránili, ale udělali jsme spoustu nevynucených chyb,“ přiznal trenér SK UP Zbyněk Korčák.

Nejvíce bodů: Jelínek 19, Barheldi 15 - Helekal 16. Rozhodčí: Horký, Vojáček. Fauly: 20:23. TH: 23/14:23/14. Trojky: 6:3.
SK UP: Helekal 16, Langstein 12, Černošek 11, Galuszka 9, Sedláček 6, Hein 6, Sigmund 3, Rubecký 2, Štrubl 2, Jurečka. Trenér Zbyněk Korčák.

BK Trutnov - SK UP Olomouc 77:78 (19:15, 32:40, 52:65)

V nedělním utkání se soupeřem ze dna tabulky dokázali Vysokoškoláci uspět, i když si přitom zabrnkali serenádu na vlastní nervy. Ve druhé čtvrtině otočili utkání precizní zónovou obranou a ještě po třech čtvrtinách vedli o solidních třináct bodů. Jenže pak se jim vyfauloval Helekal, Vaňák i Dokoupil a soupeř začal stahovat.

Navíc se hostům nedařilo proměňovat trestné hody, ale protože v této činnosti selhali pár vteřin před koncem i domácí, mohli se radovat ze své páté výhry. „Je škoda, že Litoměřice porazily silnou Plzeň, stejně jako VŠB Ostrava Opavu, takže moc šancí na devátou příčku, která se vyhne play-out, už nemáme. Přesto už je naše situace lepší než před Vánocemi,“ řekl Deníku trenér Korčák.

Nejvíce bodů: Formánek 21, Andrejsek 17 - Vaňák 20, Helekal 19, Rubecký 16. Rozhodčí: Heinrich, Poživil. Fauly: 21:26. TH: 25:16/31:20. Trojky: 3:10.
SK UP: Vaňák 20, Helekal 19, Rubecký 16, Černošek 11, Sedláček 6, Langstein 5, Galuszka 1, Štrubl, Dokoupil, Sigmund. Trenér Zbyněk Korčák.