Basketbalisté zažili aplaus vestoje

Olomouc - Zmrtvýchvstání olomouckých basketbalistů pokračuje i v novém roce. Tým, který měl po patnácti kolech jedinou výhru a trápil fanoušky výkony bez chuti a snahy, přidal o víkendu třetí a čtvrté vítězství, a dokázal se vrátit do hry o záchranu.

16.1.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Třešinkou byl senzační obrat v utkání s Chomutovem, což aplausem vestoje ocenili i diváci.

SK UP Olomouc - BK Chomutov 83:81 (17:30, 41:48, 58:70)

Souboj s favoritem z Chomutova začali podle předpokladu lépe hosté. Do koše jim spadlo téměř vše a domácí nezvládali bránit jejich přesné trojky. Ve druhé čtvrtině utekl Chomutov na jednadvacet bodů (19:40), naštěstí to byl signál pro zpřesnění obrany Vysokoškoláků. Náskok se začal pomalu tenčit a pro hosty bylo klíčové vyfaulování labilního rozehrávače Johnsona už ve třetí čtvrtině.

Závěr utkání by se neztratil ani v NBA. Domácí poprvé vyrovnali až 38 vteřin před koncem. Dokoupil pak 4,5 vteřiny před koncem poslal domácí přesnou střelou do vedení 81:79, ale hosté k vyrovnání potřebovali jen 1,5 vteřiny.

Pak si ale vzal míč kapitán Černošek a hostům nezbylo, než ho v nájezdu 0,1 sekundy před koncem faulovat. Přesné trestné hody dokonaly senzační obrat ve prospěch domácích.

„Po Plzni jsme dokázali porazit i Chomutov, tak doufám, že si budeme víc věřit,“ přál si po šokující koncovce trenér SK UP Zbyněk Korčák.

Nejvíce bodů: Dokoupil 18, Černošek 18 – Eisner 25, Synáček 21. Rozhodčí: Holubek, Janovský. Fauly: 21:20. TH: 17/13:24/18. Trojky: 6:13. Diváci: 50.
SK UP: Dokoupil 18, Černošek 18, Vaňák 12, Rubecký 12, Galuszka 8, Helekal 5, Jurečka 5, Štrubl 4, Sigmund, Sedláček, Langstein. Trenér Zbyněk Korčák.

SK UP Olomouc - BK Litoměřice 76:54 (10:14, 32:26, 45:39)

Domácí byli v úvodu nedělního utkání soupeřem především sami pro sebe, protože nezvládali pracovat v obraně. V útoku chyběl pohyb, a tak to byly Litoměřice, kdo vládl první čtvrtině.

Zónová obrana domácích ale v dalších minutách přece jen začala fungovat a Vysokoškoláci si udržovali pětibodový náskok. V poslední čtvrtině táhl domácí za výhrou především agresivní Vaňák a v poslední pětiminutovce své soupeře zlomili.

„V poslední čtvrtině jsme odpadli fyzicky, ale hlavně psychicky,“ přiznal trenér Litoměřic Rudolf Šotnar. „Záchrana ještě není ztracená, do konce základní části je sedm kol, ale musíme teď vyhrávat i venku,“ ví trenér SK UP Zbyněk Korčák.

Nejvíce bodů: Černošek 17, Vaňák 16, Štrubl 13 – Štěpánek 11. Rozhodčí: Jedlička, Horký. Fauly: 21:25. TH: 25/16:12/7. Trojky: 6:6. Diváci: 50.
SK UP: Černošek 17, Vaňák 16, Štrubl 13, Jurečka 11, Dokoupil 8, Sedláček 4, Langstein 4, Galuszka 3, Sigmund, Rubecký, Helekal. Trenér Zbyněk Korčák.

16.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sbírka Zasukované tkaničky v Olomouci

Přispějte na dobrou věc, dostanete tkaničky

Budova Cyrilometodějské bohoslovecké fakulty UP

Budova teologické fakulty slaví třísté narozeniny

Kotlíkové dotace spuštěny, kraj rozdá 124 milionů! Tentokrát bez front

Kdo uvažuje o tom, že v rodinném domě vymění starý kotel na pevná paliva za modernější a k ovzduší ohleduplnější zdroj tepla, má opět šanci získat peníze.

Nový film Miroslava Krobota Kvarteto, který se celý natáčel v centru Olomouce, má již svůj oficiální trailer.