VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OLOMOUC

Olomoučan žijící ve Stockholmu: Po útoku se zvedla vlna solidarity

Olomouc, Stockholm – Proč Švédsko, když se do válek nemíchá, pomáhá uprchlíkům a je velice otevřené? Takové otázky se po pátečním odpoledni honily hlavou Miloši Kalábovi, jedenatřicetiletému rodákovi z Olomouce, který žije ve Stockholmu. Nedaleko místa, kde v pátek vjel vražedný kamion do lidí, donedávna pracoval. „Je to smutné," podotýká.

Majitel gayclubu Diva: o 20 letech úspěchu i skinovi s pálkou

Když se v Olomouci zeptáte na Club DIVA, zřejmě jen málokdo by nevěděl, o jaký podnik jde. Bar v úplném centru města vznikl jako divadelní klub, záhy se stal vyhlášeným gayclubem a dnes jej navštěvují lidé bez rozdílu sexuální orientace.

Nový pomník připomíná čtyři statečné muže z Topolan

Z Topolan, dnešní městské části Olomouce pochází čtyři stateční mužové, Alois Klevara, Jan Maršálek, Cyril Sklenář a František Muzikant.

Dobrovolníci uklízeli Olomouc. I letní kino

Hromady shrabaného listí, uklizené odpadky a nadšení dobrovolníci s hráběmi a igelitovými pytli. Takto to v sobotu vypadalo v areálu olomouckého letního kina, kde se dobrovolníci zapojili do akce Ukliďme Česko.

Obří kraslice zdobí olomoucké náměstí. Dárek od Chorvatů

Dvoumetrová kraslice s netradičním vyobrazením olomoucké radnice zkrášluje od pátku Horní náměstí v Olomouci.

Třídu 1. máje zavřela dlouhá oprava, rozkopané je i náměstí Hrdinů

V oplocené staveniště se v pátek proměnila třída 1. máje v centru Olomouce. Ráno zde dělníci začali s rozsáhlou rekonstrukcí tramvajové trati a komunikace, která potrvá až do listopadu.

Sex v přírodě. Olomoucké muzeum baví nejodvážnější výstavou

Zatím nejodvážnější výstavní počin ve své historii připravilo Vlastivědné muzeum v Olomouci. Nově totiž nabízí výstavu mapující intimní život zvířat, která nese název Milování v přírodě s podtitulem Průvodce intimním životem zvířat.

Koalice Občané pro Olomouc se rozpadla. Neshodla se

Richard Kořínek opustil zastupitelský klub koalice Občané pro Olomouc. Komunální sdružení Strany zelených, pirátské strany a nezávislých kandidátů zřejmě nebude po skončení volebního období pokračovat.

Začíná oprava třídy 1. máje a velká uzavírka. Kudy neprojedete?

Uzavírky a objížďky zkomplikují na sedm měsíců dopravu v centru Olomouce.

Předseda Skokanů Voják: Hráči sem jezdí rádi. V zimě se nám jich hlásí sedmdesát

ROZHOVOR/ S mikrofonem v ruce sledoval a povzbuzoval Václav Voják v roli komentátora baseballisty Olomouce v prvním domácím zápase. „Ale byl bych radši, kdyby se toho ujal někdo jiný," usmíval se po letošní premiéře Skokanů na Lazcích předseda klubu. A k dobré náladě byl důvod, Hanáci oplatili v sobotu Ostravě těsnou porážku, kterou na stadionu Arrows utrpěli o den dříve.

Za parkování u Flory se nově bude platit. Místní protestují

Doteď šlo nechávat auto na parkovišti u nádraží Olomouc–Nová Ulice bezplatně. 

Městská firma na olomoucká sportoviště se nemá o co starat

Akciová společnost Správa sportovních zařízení Olomouc zatím na majetek, který by mohla spravovat, čeká. Město ji založilo loni v září, aby se mohla časem starat o zimní stadion, případně o fotbalový Andrův stadion. Zatím má ale jen základní kapitál.

Slatinice zahájily lázeňskou sezónu – jarmark, hudba i historie

V lázních Slatinice v okrese Olomouc v sobotu začala lázeňská sezóna. Návštěvníky čekal jarmark, komentovaná prohlídka kostela, přednáška o napoleonských válkách, poslech cimbálové muziky a slavnostní příjezd historického kočáru.

Ženy hrály v Olomouci ragby v šatech a sukních

VIDEO / Ve sportovním areálu Lokomotivy Olomouc se v sobotu ženské týmy utkaly v ragby. Musely však splnit zvláštní podmínku – hrát mohly pouze v šatech nebo sukních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies