VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OLOMOUC

Silnice do Samotišek dostala rudý nástřik, proti smykům v zatáčkách

Novinku, která by měla snížit nehodovost v úseku mezi olomouckou částí Chválkovice a Samotiškami, dokončují v těchto dnech cestáři.

Plošina krouží kolem Sloupu Nejsvětější Trojice. Proč?

Stav olomouckého barokního skvostu zařazeného mezi světové dědictví UNESCO zkoumají v těchto dnech památkáři.

Řidič primátora vjel do davu. Arogance, kritizují lidé

Začala Muzejní noc a kapela Garage to pěkně rozjela. Před pódiem mezi kostelem Panny Marie Sněžné a Lomenou galerií v Denisově ulici v Olomouci se ten večer bavily stovky lidí.

Olomouc bude mít Lavičku Václava Havla

Na Lavičku Václava Havla si brzy bude možné sednout i v centru Olomouce. Její slavnostní odhalení se uskuteční v sobotu 17. června ve 13 hodin na nádvoří univerzitní Zbrojnice.

Strašný zásah do svobody! Ale lidí bude dost a ušetřím, říká hostinský z Hejčína

V hostinci U Pelikána v olomoucké čtvrti Hejčín je znát, že hospodu vyhledávají hlavně kuřáci. Nevoní po fialkách. Od středy musejí všichni s cigaretou ke stolům ven před podnik - déšť nedéšť, zima nezima.

V průvodu Olomoucí jela i skutečná arcivévodkyně, potomek Marie Terezie

Tradiční průvod ke cti svaté Pavlíny, patronky Olomouce, prošel v pátek večer ulicemi historické metropole Moravy.

Moravská filharmonie hrála u Trojice. Bez protestních triček

Bez triček. Tradičně ve fraku odehráli členové orchestru Moravské filharmonie Olomouc páteční slavnostní open air koncert Svátků města Olomouce.

Letní kino dostalo od radnice pokutu. Za komunitní zahradu

Článek Olomouckého deníku z poloviny května o spolku Zaohrada, jehož členové pěstují v areálu letního kina na komunitní zahrádce zeleninu, vzbudil čtenářský ohlas na internetu i na sociálních sítích. 

Svátky písní rozezněly olomoucké náměstí

Pěvecké sbory z celého světa, jazzová a swingová tělesa a také muzikanti z Hudebního Institutu ve čtvrtek vystupovali v Olomouci na 45. ročníku mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní.

Ano, šéfe v Olomouci! Pohlreich točil ve školní jídelně

FOTOGALERIE / Jak uvařit ve školní jídelně dobrý oběd, který bude chutnat všem strávníků, se snaží tento týden ukázat na hejčínském gymnáziu známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Samosběr jahod na Olomoucku začíná, už dozrály

Milovníci jahod by měli rychle mazat kolena. Po roce je opět tady doba oblíbeného samosběru těchto plodů bohatých na vitamíny a minerály.

Takto se teď kouří v Ponorce

První den platnosti protikuřáckého zákona vyhnal milovníky cigaret na ulici. Bez typického "undergroundového" oblaku dýmu je i kultovní olomoucká hospoda Ponorka. Štamgasti se ve středu tísnili na chodníku lemovaném plotem a rozkopanou třídou 1. máje.

Olomouc jde slavit ve velkém stylu, na rej přijede i Marie Terezie

Město Olomouc se po roce opět chystá slavit. Nabídne slavné operní árie pod širým nebem, tradiční historický průvod ke cti svaté Pavlíny nebo sobotní selský jarmark, tvůrčí dílny, ale vojenské ležení v pevnosti nebo barokní ohňostroj.

V Asoparku má vyrůst moderní budova Divadla Tramtarie. VIZUALIZACE

Zbrusu nová divadelní budova na místě bývalé měšťanské střelnice v Olomouci by se do budoucna měla stát útočištěm oblíbeného Divadla Tramtarie. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies