VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.4.2016

Spisovatel Michal Sýkora bude hostem Českého rozhlasu Olomouc

Olomouc – Hostem cyklu Českého rozhlasu Olomouc Setkání s literaturou živě, bude v úterý 19. dubna od 18 hodin olomoucký pedagog a spisovatel Michal Sýkora.

15.4.2016

K padesátce čeká olomouckého rodáka Igora Bareše překvapení

Olomouc – Přesně před padesáti lety v tento den se v Olomouci narodil herec Igor Bareš. Dnes známe jeho tvář z televize, divadelních představení, jeho hlas slýcháme v rozhlasových hrách i dabingu.

15.4.2016

Textař a básník Michal Horáček se představí Olomouci

Olomouc – Už příští týden zavítá na Hanou textař, básník a producent Michal Horáček. Turné s názvem Na cestě 2016, kde vystupuje s Lenkou Novou, Františkem Segradem a dalším hostem, kterého prozradí až v den koncertu, se v Olomouci zastaví 20. dubna.

15.4.2016

Tip Metropolu: Festival AFO do kina Metropol přináší snímek Nebe a led

Olomouc – Nebe a led. Tak se jmenuje celovečerní dokument, ve kterém oscarový režisér Luc Jacquet popisuje antarktické výpravy francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse, tyto cesty vedly až k odhalení a popsání jevu dnes dobře známého jako globální oteplování.

15.4.2016

Legenda Queen ožívá v Olomouci! Premiéry jsou beznadějně vyprodané

Olomouc – Příběh legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho znovu ožije v pátek večer na jevišti Moravského divadla v Olomouci. V premiéře baletu Queen – The show must go on si diváci vychutnají nejslavnější skladby britské kapely Queen zasazené do zásadních okamžiků zpěvákova života.

14.4.2016

Olomouc viděla Ondřeje Brzobohatého před koncertní pauzou

Olomouc – Ondřej Brzobohatý nechal olomoucké fanoušky čekat, ale odloženého Symphonicum Tour se nakonec dočkali. Jen je v názvu koncertní šňůry letopočet 2016, protože hudebník si loni zlomil malíček na ruce.

10.4.2016

Moravské divadlo chystá komedii Woodyho Allena i návrat režiséra Pitínského

Olomouc - Slavní hrdinové Robin Hood, Don Quijote i Othello se v nové sezoně proženou jevištěm Moravského divadla v Olomouci. Dokonale vyvážený poměr komedií, dramat, oper i baletních představení začne divadlo divákům servírovat od září.

7.4.2016

Francouzský kytarista Glize veze do Olomouce nevšední zážitek

Olomouc – Hudební zážitek, jaký jste neslyšeli, kytara tak, jak ji neznáte. Alexandre Glize představí svůj projekt Magic guitar v sobotu 9. dubna v uměleckém centru ARTUM v Sokolské ulici v Olomouci.

6.4.2016

Moře na Hané. Výtvarníci z Makarské vystavují v Olomouci

Olomouc – Slunnou atmosféru chorvatské riviéry v městečku Makarská přivezli do jarní Olomouce tamní výtvarníci. Jejich díla jsou od středy 6. dubna k vidění v Galerii města Olomouce na Dolním náměstí.

6.4.2016

Vědecká knihovna slaví 450 let, ukazuje knihy z 11. století i mapu z dob Kolumba

Olomouc – Raritní miniatruní vídeňská kuchařku, evangeliáře z počátku 11. století nebo prakticky neznámou rukopisnou mapu světa z konce 15. století nabízí zcela výjimečný výstavní projekt, který připravila ve spolupráci se svými partnery Vědecká knihovna v Olomouci.

5.4.2016

Olomoucký ArtUm rozezní britský písničkář Bobby Long i Vlasta Horváth

Olomouc – Je to teprve rok, co se v Olomouci otevřelo ArtUm Centrum, jež si klade za cíl stát se středem kulturního dění 
ve městě. Nadcházející dubnová událost ukazuje, že se této cesty olomoucká platforma zatím drží. V pátek 15. dubna uvede ojedinělý projekt, a to trojkoncert tří umělců české 
i zahraniční hudební scény.

5.4.2016

Klezmer-punk-jazz! Divoké izraelské duo Malox zahraje v Olomouci

Olomouc – Nekonvenční směs jazzu, punku, klezmeru, trance music, balkánské hudby a hardcore si mohou poslechnout návštěvníci koncertu Malox v pondělí 11. dubna v Divadle hudby v Olomouci.

4.4.2016

Olomoucké ozvěny Febiofestu začínají oceněným snímkem Eva Nová

Olomouc – Snímky z celého světa nabízí už 23. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Jeho regionální ozvěny míří do Olomouce, kde snímky budou k vidění od úterý 5. do čtvrtka 7. dubna.

4.4.2016

Olomoucký U-klub hostí Expediční kameru

Olomouc - Na přehlídku outdoorových filmů z nejrůznějších koutů světa zve v pondělí 4. dubna olomoucký U-klub.

4.4.2016

Olmützer Kulturtage začínají, zahraje i "německá kapela z Hané"

Olomouc – Nové německé filmy, výstavu, koncert, divadlo, přednášky a také soutěže pro žáky základních a středních škol nabídne druhý ročník multižánrového festivalu Olmützer Kulturtage. Letos s podtitulem 2. Olomoucké dny německého jazyka.

1.4.2016

Filmové klapky zpracované výtvarníky vystavují v Olomouci

Olomouc – Přes sto třicet dřevěných filmových klapek pojatých jako umělecká díla vystavuje olomoucká Galerie Bohéma. K vidění jsou mimo jiné zpracování Jiřího Slívy, Olbrama Zoubka nebo Borise Jirků.

30.3.2016

Fanynka Davida Deyla vyhrála s Deníkem setkání a lístky na jeho koncert

Olomouc – Až z Břeclavi se na Hanou vydala za svým oblíbeným zpěvákem Lucie Hrnčiříková. Vyfotila se se sobotním vydáním Olomouckého deníku, fotku poslala do redakce a vyhrála setkání se zpěvákem Davidem Deylem a také dvě vstupenky na jeho olomoucký koncert v Redutě.

29.3.2016

V Olomouci začal festival Jeden svět, hrdinka filmu přišla osobně

Olomouc – V olomouckém kině Metropol odstartoval další ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

28.3.2016

V Olomouci sehráli nezvyklé pašije

Olomouc /VIDEO/ – Události spojené s posledními dny života Ježíše Krista zachytili umělci na Velikonoční pondělí přímo na jevišti Moravského divadla v Olomouci. Výtěžek ze dvou představení Pašije 2016 putoval na dobročinné účely.

25.3.2016

Olomouc ožije pestrým Jedním světem. Na co zajít?

Olomouc - Po roce se vrací opět do Olomouce, kde má řadu let svůj domov. Osmnáctý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět opět zaplní prostory kina Metropol, Muzea umění, sály Jezuitského konviktu, Jazz Tibet Club a spoustu dalších míst.

24.3.2016

LiStOVáNí Lukáše Hejlíka přivede na Šantovku Honzíka Bačkoru

Olomouc – Příběh Honzíka Bačkory, docela obyčejného kluka z jednoho docela obyčejného městečka nabídne v sobotu 2. dubna LiStOVáNí Lukáše Hejlíka.

24.3.2016

Jiří Suchý: V Olomouci mám asi víc styčných bodů, než jinde

Olomouc - S lehkostí a šarmem se herec Jiří Suchý podělil se studenty o vzpomínky na umělecké začátky i na život s divadlem Semafor. Během středeční debaty v rámci projektu Reactor v jezuitském konviktu Univerzity Palackého nešetřil ani slovy chvály ke své letité herecké a pěvecké partnerce Jitce Molavcové, která ho do Olomouce doprovodila.

22.3.2016

Pojďte do Šternberka na koncert Lenky Filipové a její dcery

Šternberk – Návštěvníci Kulturního domu ve Šternberku na Olomoucku zažijí ve čtvrtek 24. března ojedinělý zážitek. Na jednom pódiu spolu vystoupí česká hudební stálice Lenka Filipová se svou dcerou, která se sice jmenuje stejně jako máma, říká si ale Lenny.

18.3.2016

Prach a broky – film, který láme rekordy bude v Olomouci

Olomouc – Režisér Šimon Pešta a rožmitálský spolek Rosenthal zažívají se svým nezávislým amatérským filmem pohádkový úspěch již od loňského prosince. Snímek s názvem Prach a broky opakovaně plní kinosály po celé České republice a to i bez oficiálního distributora či masivní reklamní kampaně.

18.3.2016

Do Olomouce se po 15 letech vrací Perly paní Serafínky

Olomouc - Nestárnoucí šlágry jako Vždyť přece hubička nebo Ty české panenky rozezní v pátek večer Moravské divadlo v Olomouci. Po patnácti letech se na jeviště vrací opereta Perly panny Serafínky, v níž nebude nouze o krásné melodie, ale ani o intriky či krádež.

15.3.2016

Jeleni vběhnou do U-klubu

Olomouc – Zabil jsem v lese jelena, bez nenávisti, bez jména. Tahle hitovka kapely Jelen jistě zazní i při jejich zastávce během jarního turné v olomouckém U-klubu. Skupina, která dosáhla při udělování andělů za rok 2014 vítězství v kategorii Objev roku, vystoupí ve středu od 20 hodin.

15.3.2016

Mladá kamera v Uničově nabídne režiséra Vyprávěj i Olomouckou novou vlnu

Uničov – Tradiční setkání mladých filmařů z České republiky i ze zahraničí za několik dní odstartuje v Městském kině v Uničově na Olomoucku. Už 42. ročník Mladé kamery se tam odehraje od čtvrtka 17. do soboty 19. března.

11.3.2016

Fotograf Andrej Bán vystavuje ve Velké Bystřici

Velká Bystřice – Výstava věnována problematice uprchlictví je aktuálně k vidění v Galeriizet ve Velké Bystřici.

10.3.2016

Olomouc uvidí slavné Klanění pastýřů od El Greca, půjčí je z New Yorku

Olomouc – Slavný obraz Klanění pastýřů od světoznámého malíře El Greca bude přes léto zdobit sbírky olomouckého Muzea umění. Dílo španělského manýristy do Olomouce zapůjčí věhlasné Metropolitní muzeum v New Yorku výměnou za Tizianův obraz Apollón a Marsyas ze sbírek olomouckého arcibiskupství.

7.3.2016

Na olomoucký koncert Radůzy ZDARMA

Předplaťte si páteční regionální Deník na šest měsíců a získejte dvě vstupenky na koncert Radůzy, který se uskuteční 9. března ve 20 hod. v olomouckém U-klubu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení