VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.8.2016

Andy Warhol v Olomouci. Muzeum vystavuje dvě stovky děl

Olomouc – Vlastivědné muzeum v Olomouci ve čtvrtek pro veřejnost otevřelo výstavu předního představitele a vůdčí osobnosti uměleckého hnutí pop-art Andyho Warhola. Návštěvníci mohou v prostoru muzea zhlédnout nejvýznamnější z děl tohoto umělce, mezi která můžeme řadit i díla ze série Sunday B. Morning obsahující jeho vůbec nejznámější portrét Marilyn Monroe.

16.8.2016

Nahatý klasik přivedl do Olomouce shakespearovské slavnosti

Olomouc – Na divadelní scénu se proměnilo nádvoří olomoucké radnice. Koná se tady nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti Divadla Tramtarie, kdy herci divákům po tři večery připomínají nejslavnější Shakespearovy tragédie.

16.8.2016

Olomoucké nádraží se promění v kino. Lidé si užijí i show komiků

Olomouc – Hlavní vlakové nádraží Olomouc v úterý od 20.30 oživí projekce mysteriózního povídkového filmu Zoo od režisérky Terezy Kovářové

13.8.2016

Litovelský otvírák: lidé ochutnával 16 druhů piv a užívali si vystoupení kapel

Litovel – Ve velkolepém stylu se nesou letošní litovelské pivní slavnosti. Návštěvníci již dvanáctého ročníku Litovelského otvíráku mohli během dne nakouknout i pod pokličku toho, jak a kde se pivo vaří. Kromě šestnácti druhů piv, dalších nápojů a jiných dobrot si lidé během soboty užívají v areálu pivovaru v Litovli vystoupení několika kapel.

13.8.2016

Všichni jsme strašidla, řekl režisér Troška v Olomouci

Olomouc – Rodina Huga, lenivého hejkala má nůž na krku, musí zaplatit dluh na nájmu staré vily, v níž žije, nebo se vystěhovat. Do těchto potíží se dostává nadpřirozená rodinka z nové pohádkové komedie režiséra Zdeňka Trošky.

12.8.2016

Hudba Praha to rozjede v centru Olomouce

Olomouc – Kapela Hudba Praha zahraje v rámci Olomouckých kulturních prázdnin v Olomouci.

11.8.2016

Olomoucké skahespearovské slavnosti se poprvé otevřou v pondělí

Olomouc – Prázdninové kulturní dění v Olomouci oživí Divadlo Tramtarie. Už příští týden nabídne na nádvoří olomoucké radnice nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti. Divadlo Tramtarie tak nejen Olomoučanům během třech dnů připomene nejslavnější Shakespearovy tragédie.

11.8.2016

Troška představí v Olomouci novou pohádku Strašidla

Olomouc – Novou pohádkovou komedii Strašidla si ve čtvrtek večer užijí malí i velcí návštěvnicí v olomouckém multikině Cinestar.

4.8.2016

Velkou Bystřici zaplní poctivý český bigbít Hanáckého Woodstocku

Velká Bystřice – Poctivý český bigbít ale taky osvěžující pěnivý mok různých chutí z produkce regionálních pivovarů nabídne o nadcházejícím víkendu festival Hanácké Woodstock ve Velké Bystřici na Olomoucku. Na programu nechybí taková jména jako je legendární Mňága a Žďorp nebo třeba kapela Progres 2 či Stracené Ráj.

3.8.2016

Festival Olomoucké divadelní prázdniny letos nebude, není co hrát

Olomouc - Oblíbený festival Olomoucké divadelní prázdniny, který pravidelně koncem prázdnin pořádá Moravské divadlo Olomouc, se letos konat nebude. Sedmý ročník akce musí divadlo zrušit proto, že nemá v repertoáru komorní titul, který by mohlo na festivalu uvést.

31.7.2016

Galavečer flamenca roztančil Výstaviště Flora

Olomouc – Tanečníci Olga Pericet a Marco Florese předvedli v sobotu večer na Výstavišti Flora v Olomouci vášnivé představení Paso a Dos. Vystoupením největších hvězd současného flameca vyvrcholil již osmý ročník mezinárodního multižánrového festivalu flamenca a španělské kultury Colores Flamencos.

28.7.2016

Olomoucký koncert Vladimíra Mišíka se ruší

Olomouc – Čtvrteční koncert zpěváka Vladimíra Mišíka, který se měl konat na nádvoří olomoucké radnice, se ruší.

27.7.2016

V Olomouci budou tančit bratři Bubeníčkové, ve světové premiéře

Olomouc – Začátkem září čeká Olomoučany a návštěvníky města vystoupení tanečníků mezinárodního formátu.

26.7.2016

Nohavica zahraje v srpnu v Olomouci, zbývá pár lístků

Olomouc – Folkový bard Jaromír Nohavica ještě v létě zamíří do Olomouce.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

20.7.2016

Olomoucké shakespearovské slavnosti se představí v srpnu Olomoučanům

Olomouc – S novinkou o letních prázdninách přichází olomoucké Divadlo Tramtarie. V srpnu na nádvoří olomoucké radnice nabídne nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti. Na programu bude divácký hit Kabaret nahatý Shakespeare, který si oblíbili diváci napříč generacemi. Nahatého Shakespeara pod širým nebem Tramtarie uvede v pondělí 15., úterý 16. a ve středu 17. srpna, vždy od 19.30.

19.7.2016

Získejte ZDARMA vstupenky na festival Colores Flamencos

Region - Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro Vás vstupenky na galavečer festivalu Colores Flamencos 2016, který proběhne dne 30. 7. 2016 od 20.30 hod. na Výstavišti Flora v pavilonu A. Pro letošní ročník bude připraveno pro všechny milovníky flamenca opět nezapomenutelný zážitek v podobě představení Paso a Dos.

16.7.2016

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - OPERA a OPERETA

Olomouc – Jako každý rok mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostnímu zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 11. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku.

13.7.2016

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - ČINOHRA

Olomouc – Jako každý rok mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostnímu zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 11. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku.

13.7.2016

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - BALET

Olomouc – Jako každý rok mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostnímu zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 11. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku.

6.7.2016

Jindřich Štreit: Nezmáčknu spoušť, když nevidím vztah

Olomouc - Na podzim oslaví sedmdesáté narozeniny, ale energie, pohoda i životní optimismus sálají z fotografa Jindřicha Štreita na všechny strany. Se zaujetím vypráví o tom, jak jeho snímky vznikají a co všechno v sobě musí mít.

2.7.2016

Jindřich Štreit má v Olomouci velkou výstavu, na otevření tančil

Olomouc - Jeden z nejvýznamnějších českých fotografů Jindřich Štreit zahájil v pátek svou výstavu, kterou olomoucké Muzeum umění připravilo při příležitosti jeho letošních sedmdesátin.

1.7.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na Masters of Rock

Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na MASTERS OF ROCK, který se uskuteční 14. – 17. 7. 2016 v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích.

1.7.2016

Maraton v Metropolu: po seriálu Přátelé snídaně na cestu domů

Olomouc – Tradiční prázdninové filmové maratony nabízí olomoucké kino Metropol. První startuje už tento pátek 1. července a nabídne 3. řadu seriálu Přátelé.

30.6.2016

Olomoucké barokní slavnosti začaly, hraje se každý večer

Olomouc - Netřesk, jasmín, hyacint, růže, laskavec. Děti v přestrojení za pastýře a nymfy si postupně vybírají květiny, které vystihují jejich charakter. Společně pak uvijí girlandu z květů pro bohyni Auroru, svou matku.

29.6.2016

Heidi Janků a Žlutý pes přivítají v Uničově prázdniny

Uničov – Zpěvačka Heidi Janků, kapela Žlutý pes, Fofrovanka ale i účastníci poslední Československé Superstar Sabina a Dalibor Slepčíkovi přijedou na konec školního roku do Uničova.

29.6.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert IRON MAIDEN

Region - Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, vstupenky na koncert IRON MAIDEN, který se uskuteční v Eden Aréně v Praze 5. července 2016. A jak se na tento jedinečný koncert dostanete?

29.6.2016

Olomoucké kulturní prázdniny: Bára Poláková, Hudba Praha Band i Mišík

Olomouc – Světově oceňovaný bluesman Walter Trout nebo první olomoucký koncert vycházející hvězdy české pop music Báry Polákové. I to nabídne tradiční festival Olomoucké kulturní prázdniny, který stejně jako v minulých letech oživí letní kulturní scénu v Olomouci.

28.6.2016

Markéta Irglová koncertuje v Olomouci, sledujte ji on-line

Olomouc – Markéta Irglová, česká držitelka Oscara za filmovou hudbu vystoupí ve středu 29. června živě ve studiu Českého rozhlasu Olomouc.

28.6.2016

Olomoucké barokní slavnosti zvou na novinky, ukáží i Handkeho orloj

Olomouc – Dvakrát více muziky slibuje čtvrtý ročník Olomouckých barokních slavností. Olomoučané se mohou za hudební divadlem vydat do bývalého jezuitského konviktu na Univerzitní ulici v Olomouci. Slavnosti startují 29. června a potrvají do 22. července, denně od 18.30.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení