VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

11.10.2016

Kapela Kofe@Vlna vydala novou desku. Představí ji Olomouci

Olomouc – Kapela Kofe@Vlna vydala na v červnu debutové album Odlesky pravdy a nyní vyráží na turné po Česku a Slovensku. V Olomouci zahraje ve čtvrtek 13. října od 19 hodin v klubu Bounty Rock Cafe. Na koncertu představí skladby z nové desky, na která je dvanáct autorských písní Martina Kofeho Neumanna.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

3.10.2016

Lenny zahraje v U-klubu písně z alba Hearts

Oblíbená zpěvačka Lenny zahraje svým fanouškům ve středu 5. října v olomouckém U-klubu.

3.10.2016

Týden knihoven v Olomouci nabízí besedy i výtvarné dílny

Olomouc – Výstava, besedy ale výtvarné dílničky nabízí Týden knihoven v krajském městě. Do tradiční celorepublikové akce se zapojila, jak Městská knihovna Olomouc, tak také například Vědecká knihovna v Olomouci.

1.10.2016

Motorové lokomotivy předvedly exhibici v olomouckém depu

Olomouc – Milovníci vlaků se v sobotu sešli v Muzeu Českých drah v Olomouci. Muzeum slaví závěr sezóny a při této příležitosti se na točně v depu předvedly třeba takzvané „Bardotky". Na zamykání točny byly vypraveny i dva páry zvláštních vlaků z jižní Moravy, které táhly motorové lokomotivy s přezdívkou „Zamračená".

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

26.9.2016

V Olomouci se budou poprvé předávat literárně-kulturní Ceny Václava Buriana

Olomouc – Před dvěma lety náhle odešel olomoucký novinář, básník, překladatel a polonista Václav Burian. Kroužek jeho přátel sdružený kolem časopisu Listy, se rozhodl 28. září uspořádat první ročník Ceny Václava Buriana.

21.9.2016

Filharmonie startuje sezonu speciálním koncertem s videomapingem

Olomouc – Chopin, Brahms, Dvořák nebo Schubert či Mozart. To jsou jména velikánů klasické hudby, které letos svým posluchačům nabídne Moravská filharmonie Olomouc. Orchestr vstupuje do své 71. koncertní sezony a tentokrát vsadil na klasiku.

20.9.2016

Divadlo na cucky nabízí v září gastro-divadelní menu

Olomouc – Pozvolný rozjezd nové sezóny olomouckého Divadla na cucky, vystřídá v příštích dnech zběsilé tempo. 

19.9.2016

Olomouc rozezní festival duchovní hudby, nabídne i Beethovenovu devátou

Olomouc – Autentické provedení Bachovy Mše h moll, mimořádné Requiem skladatele Andrewa Lloyda Webbera ale například i slavnou Beethovenovu 9. symfonie nabídne letošní už 23. ročník Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci. Nově bude součástí programu i pocta klasikovi jazzu.

14.9.2016

Soubor Cholinka slaví, radost z hanáčtiny předává už třicet let

Cholina – I přesto, že folklor není na žebříčku popularity na prvním místě, má své nezastupitelné místo. Národopisný soubor Cholinka z Choliny na Olomoucku radost z hanáčtiny předává už třicet let.

11.9.2016

Moravské divadlo zahájilo sezonu galavečerem. Tady jsou ocenění

Olomouc – Po letních prázdninách Moravské divadlo opět otevírá své brány a vítá diváky na prahu nové sezony. Poprvé ožilo v neděli 11. září večer a to slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i ukázkami z připravovaného repertoáru.

11.9.2016

Tip METROPOLU: Kino nabízí příběh o drakovi

Olomouc – Snímek s názvem Můj kamarád drak nabízí ve středu 14. září olomoucké kino Metropol. Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham, děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států.

10.9.2016

Šmeralova vila představuje na své zahradě sochy mladých talentovaných umělců

Olomouc – Díla absolventů převážně pražské Akademie výtvarných umění aktuálně zdobí venkovní areál Šmeralovy vily na Svatém Kopečku v Olomouci. Výstava s názvem Sochy Šmeralovy vily se otevřela v pátek 9. září odpoledne a potrvá přesně jeden rok.

9.9.2016

Vila nabídne design a módu

Olomouc - Výstavu českého designu a módy hostí vila Primavesi v Olomouci. Maj design nabídne výrobky více než patnácti značek a autorů.

9.9.2016

Orfeus bratří Bubeníčků měl světovou premiéru v Olomouci

Olomouc – Jedinečnou taneční i hudební show předvedli včera tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi, kteří na olomouckém Výstavišti Flora představili světovou premiéru baletní inscenace Orfeus.

8.9.2016

Dny evropského dědictví nabídnou otevřené památky i koncerty či streetart

Olomouc – Koncerty, prohlídky města, trhy, umělecké festivaly a vystoupení, čítárny pod širým nebem, otevřená radnice i otevřené památky, které běžně přístupné nejsou. To vše Olomoučanům nabídnou Dny evropského dědictví, které se konají o nadcházejícím víkendu.

6.9.2016

Světová premiéra představení Orfeus v Olomouci

Olomouc – Světová premiéra baletního představení Orfeus v podání slavných tanečníků Jiřího a Otty Bubeníčků čeká ve čtvrtek olomoucké publikum. Slavní tanečníci představí na pozadí příběhu bájného Orfea unikátní spojení tance, fyzického pohybu, slova i hudby. „Pro mě Orfeus představuje takové zamyšlení. Když vstupuje do podsvětí, je to připodobnění toho, jak člověk vchází do svého nitra, kde musí najít sám sebe," řekl Jiří Bubeníček.

6.9.2016

Vědecká knihovna v Olomouci nabízí život a dílo Otty Wichterleho

Olomouc – Životu a dílu jednoho z našich nejvýznamnějších vědců, Otto Wichterlemu, se věnuje výstava, kterou aktuálně nabízí Vědecká knihovna v Olomouci. Expozice zapůjčená z Muzea Prostějovska putovala Českými centry napříč Evropou, díky způsobu jejího zpracování má ambice oslovit širokou veřejnost, dospělé zájemce o vědu a techniku i děti.

5.9.2016

Varhanní festival nabídne hvězdu z pařížské katedrály Notre-Dame

Olomouc – Pět koncertů, na kterých vystoupí nejlepší umělci z České republiky i ze zahraničí nabídne letošní ročník Mezinárodního varhanního festivalu v Olomouci. Přehlídka, kterou bude hostit chrám sv. Mořice v Olomouci, startuje v pondělí 5. září a potrvá do 19. září.

4.9.2016

Tanečníci vystoupili na Folklorním festivalu Lidový rok ve Velké Bystřici

Velká Bystřice – Taneční přehlídku folklorních souborů, kolotoče i řemeslný jarmark si v sobotu užili návštěvníci XXVI. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Lidový rok.

3.9.2016

Olomouc, Maršál Radecký dorazil na olomoucké náměstí

Olomouc – Příjezd maršála Radeckého i císaře Františka Josefa I. a jeho krásné manželky přilákal do centra Olomouce zástupy diváků. Od rána se zde konají již 15. Oslavy maršála Radeckého a 22. Mezinárodní festival vojenských hudeb.

2.9.2016

Cirkus Budapešť láká na kolo smrti i balet s holuby

Olomouc – Drezura lvů a tygrů, vzdušná akrobacie, žonglování i klauni pobaví návštěvníky Cirkusu Budapešť, který až do 18. září zakotvil v Olomouci na třídě 17. listopadu vedle sokolovny. Jeden z největších maďarských cirkusů s téměř stoletou tradicí připravil pro návštěvníky bohatý program, v němž vystupují artisté v převlecích populárních filmových hrdinů, padouchů i animovaných postav.

2.9.2016

Aby na dechovky nepršelo, potřebují kulturák. Na ten zatím chybí razítka

Moravský Beroun, Norberčany – Dechovku v Norberčanech milují. Obec stárne a místní mají jasno, že pěkná písnička vyzní nejlépe jedině v doprovodu žesťových nástrojů. Proto také v sobotu pořádají Setkání dechovkářů.

31.8.2016

Finalista Superstar Martin Šafařík vydává desku

Uničov - Finalista televizní soutěže Česko-Slovenská SuperStar, zpěvák, skladatel, textař a také začínající producent Martin Šafařík z Uničova, vydává svou první desku.

30.8.2016

Do Olomouce přijede Cirkus Budapešť

Olomouc – Jeden z největších maďarských cirkusů 
s téměř stoletou tradicí se mezi 1. a 18. zářím představí v Olomouci. Vidět jej mohli mnohokrát v Rumunsku i na Slovensku, ale v Česku mnohokrát nebyl. 

29.8.2016

Historik Tichák povede komentovanou prohlídku neředínského hřbitova

Olomouc – Prohlídka největšího olomouckého hřbitova v Neředíně přiblíží příběhy místa se zaměřením na židovskou část.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení