VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.12.2015

Londýnská opera v Premiere Cinemas se sklenkou sektu. Rozdáváme lístky

Olomouc – Sedláka kavalíra Pietra Mascagniho i Komedianty Ruggiera Leoncavalla budou moci ve čtvrtek 10. prosince ve 20:15 vidět fanoušci opery v olomouckém multiplexu Premiere Cinemas.

8.12.2015

Michal Dlouhý rozehraje prezidentský Listopad na Šantovce

Olomouc – Přestože se blíží Vánoce, listopad bude možné si připomenout ve stejnojmenném představení, které svým hostům v pátek 11. prosince od 19 hodin nabídne olomoucké Divadlo na Šantovce.

4.12.2015

Divadlo v nákupním centru je praktické, říká o Šantovce Josef Carda

Olomouc - Televizní diváci jej mají neodmyslitelně spjatého s úspěšným komediálním pořadem Tele Tele, kde účinkoval společně s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Veronikou Žilkovou. V současnosti je možné vidět Josefa Cardu v několika inscenacích Divadla Bez Zábradlí, mezi nimiž figuruje také hra Nebyla to Pátá byla to Devátá. 

3.12.2015

Vilma Cibulková bude dražit umělecká díla v Olomouci

Olomouc – Podpořit sociální programy neziskové organizace SPOLU Olomouc bude možné 5. prosince odpoledne na dobročinné aukci současného výtvarného umění. Výtěžek poputuje na podporu začlenění lidí s mentálním postižením do každodenního života. Patnáctý ročník akce se uskuteční v olomouckém ArtUm Centru v Sokolské ulici 7. Ve 14 hodin začne prohlídka dražených uměleckých děl, v 15 hodin pak odstartuje samotná aukce.

2.12.2015

Arcidiecézní muzeum Olomouc získalo světové ocenění. Jediné v ČR

Olomouc – Jako první v České republice získalo Arcidiecézní muzeum Olomouc prestižní ocenění „Evropské dědictví" (European Heritage Label). Je tak jednou z devíti evropských pamětihodností, oslavujících evropské ideály, hodnoty a historii, které letos titul obdržely.

1.12.2015

Moravská filharmonie vystupovala v prestižním Alter Oper

Olomouc – Hudebníci Moravské filharmonie dostali po loňském úspěchu opět pozvánku vystupovat v jednom z nejprestižnějších koncertních sálů v Německu Alter Oper.

1.12.2015

Animovaný film ovládne Olomouc. Tady jsou střípky z programu

Olomouc – Devátý ročník čtyřdenního festivalu filmové animace a současného umění s názvem Přehlídka animovaného filmu Olomouc začíná. Festival známý pod zkratkou PAF odstartuje 3. prosince a potrvá do 6. prosince a návštěvníkům opět nabídne bohatý program.

1.12.2015

Divadlo uvede italskou komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá

Olomouc – Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Že už tady manželský trojúhelník byl mockrát? Italská komedie Nebyla to Pátá, byla to Devátá, kterou uvede olomoucké Divadlo na Šantovce, ovšem dává vztahové zápletce nový rozměr a slibuje neotřelou zábavu.

30.11.2015

Poutníci oslaví v Metropolu pětačtyřicátiny

Olomouc – Dějinám hudby ve stylu country a bluegrassu se bude věnovat koncert kapely Poutníci. Ta oslaví v úterý 1. listopadu v olomouckém kině Metropol pětačtyřicáté narozeniny.

30.11.2015

Olomouc bavil festival Cirkus doma. Tady je VIDEO

Olomouc – Jaké to je být akrobatem si mohli vyzkoušet návštěvníci Cirkusu doma. V neděli se v prostorech ArtUm centra v Olomouci představili i žongléři, klauni, krasojezdci a kouzelníci.

28.11.2015

Absurdní severská Dívka z půdy oživí Divadlo hudby

Olomouc – Ostrý severský vítr přivane v sobotu 28. listopadu do olomouckého Divadla hudby norské taneční trio Berstad/Helge­bostad/Wigdel. Tanečnice a choreografky Ingeleiv Berstadová, Kristin Helgebostadová a Ida Wigdelová, které se pod názvem tria skrývají, zde vystoupí s performancí Jordjenta.

27.11.2015

Malí tanečníci s profesionály předvedou v Olomouci příbeh Odyssea

Olomouc - Malí i profesionální tanečníci se v sobotu 28. listopadu opět setkají na jevišti Moravského divadla Olomouc.

25.11.2015

Sto zvířat oslaví narozeniny v olomoucké Účku

Olomouc – Kapela Sto zvířat letos slaví pětadvacet let své existence a výročí si užívá společně se svými fanoušky. Hudebníci vyrazili na narozeninové turné a na své cestě neminou ani olomoucký U-klub, kde vystoupí ve středu 25. listopadu ve 20 hodin.

24.11.2015

Janek Ledecký zahájí advent v Olomouci

Olomouc – Kino Metropol v Olomouci přivítá advent vánočním koncertem Janka Ledeckého. Známý český hudebník zde v sobotu v 19 hodin vystoupí s tradičními vánočními písněmi, návštěvníci se ale mohou těšit také na Ledeckého nové kousky.

23.11.2015

V Olomouci se mi líbí kovové želvy na náměstí, říká herečka Ivana Andrlová

Olomouc - Proslavila se jako představitelka princezen a dospívajících dívek a do konce 80. let byla jednou z nejčastěji obsazovaných hereček. Nyní Ivana Andrlová účinkuje například ve slavné komedii Světáci v Divadelní společnosti Háta. Právě v této inscenací vystoupí v úterý v 19 hodin v Divadle na Šantovce a ještě před tím budou členové Háty pomáhat v charitativním stánku Dobrého místa pro život na olomouckých vánočních trzích. Jak se divá na účast na podobných akcích, prozradila v rozhovoru pro Olomoucký deník.

21.11.2015

Olomoucká jeviště se otevírají zdarma, pobaví Nocí divadel

Olomouc – Zažít divadlo jinak. Nejen z pohledu diváka, ale i jako aktivní účastník divadelního soukolí. Takovou možnost dostanou v sobotu návštěvníci již třetího ročníku celorepublikové Noci divadel v Olomouci.

20.11.2015

Olomoucký pohádkový muzikál O líných strašidlech má premiéru

Olomouc - Do zpustošeného mlýna, který už spoustu let obývají hastrman a ježibaba, zavede malé i velké diváky nedělní pohádka O líných strašidlech, kterou uvede Moravské divadlo Olomouc. V premiéře nové hudební pohádky zazáří členové sboru opery a operety, kteří hru nastudovali pod vedením režiséra Iva Melkuse.

19.11.2015

David Koller rozezní olomoucké Áčko, veze nové písně

Olomouc – Bývalý frontman kapely Lucie David Koller míří do Olomouce. 
V pátek od osmi hodin večer předvede v pavilonu A výstaviště Flora koncertní program k novému albu ČeskosLOVEnsko.

17.11.2015

Michal Hrůza vystoupí v Olomouci, veze nové úpravy slavných hitů

Olomouc – Nejznámější pecky zpěváky Michla Hrůzy si společně s oblíbeným muzikantem zazpívají návštěvníci koncertu ve čtvrtek 19. listopadu v budově RCO v Olomouci.

16.11.2015

Odtajněno: Kryštof hlavní hvězdou Holešovské regaty

Region - Další, tentokrát už 6. ročník rodinného festivalu HOLEŠOVSKÁ REGATA, zná svoji podobu. Pořadatelé v těchto dnech představili seznam hlavních kapel a zpěváků, kteří v červnu 2016 budou tvořit hudební dramaturgii festivalu. A stejně jako v uplynulých dvou letech bude následující ročník dvoudenní.

13.11.2015

Vlastimil Harapes zatančí v olomoucké Dámě s kaméliemi

Olomouc – Příběh nešťastné lásky krásné pařížské kurtizány Marguerite a jejího milence Armanda se v pátek odehraje na jevišti Moravského divadla v Olomouci. V premiéře se zde představí nová baletní inscenace Dáma s kaméliemi, již uvede režisér a choreograf Robert Balogh. 

12.11.2015

Tip Metropolu: Robert De Niro jako Stážista

Olomouc - Jak se Robert De Niro, coby sedmdesátiletý vdovec Ben Whittaker, vyrovnává s odchodem do důchodu, pobaví diváky fimu Stážista v pátek v olomouckém kině Metropol.

11.11.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Královský balet

Olomouc - Soutěžte s Olomouckým deníkem o dvě vstupenky na živý přenos komponovaného večera londýnského Královského baletu s českými titulky v Premiere Cinemas v obchodním centru Šantovka v Olomouci. Představení začíná ve čtvrtek ve 20.15.

9.11.2015

Rudy Linka zahraje v Olomouci. Je tam skvělé publikum, říká

Olomouc – V Olomouckém S Klubu zahraje americké trio jazzového kytaristy Rudyho Linky s Normanem Edwardsem a Chrisem van Beestem. Na koncert se můžete těšit již v úterý 10. listopadu v sedm večer. Vstupenky jsou k dostání v Informačním centru v podloubí radnice.

6.11.2015

Michal Hrůza zrušil vyprodaný koncert v Litovli

Litovel – Koncert Michala Hrůzy a jeho kapely, který vyprodal Velký sál litovelské Záložny se v sobotu 7. listopadu neuskuteční.

4.11.2015

Listopadohraní v Účku: návrat Loco Poco i Hope Astronaut

Olomouc – Vydatná porce osobité muziky o několika chodech čeká ve čtvrtek na návštěvníky U-klubu. Na pódiu tradiční olomoucké scény se během jednoho večera vystřídají hned tři kapely.

2.11.2015

K divákům se prostřílejí netradiční westernoví hrdinové

Olomouc - Populární herec Tomáš Matonoha jako slavný pistolník z Divokého západu nebo Filip Blažek a Miroslav Vladyka coby nájemný vrah a nesmělý ztroskotanec, který se snaží spáchat sebevraždu. Divadelní představení, při kterých se diváci rozhodně nudit nebudou, jsou v první půlce listopadu na programu olomouckého kina Metropol.

2.11.2015

Chrámem sv. Mořice zněla Stabat Mater od Rossiniho

Olomouc – Hudební zpracování církevní básně Stabat Mater od Gioacchina Rossiniho rozeznělo v neděli večer chrám sv. Mořice v Olomouci.

31.10.2015

Nevšední motivační film Gravitation má premiéru v Olomouci, i s afterparty

Olomouc - Kino Metropol zve na premiéru filmu Gravitation, na programu je začátkem listopadu. O co jde? O celovečerní debut tvůrců Petra Špetly a Denisy Gumbírové s hudbou skladatele Karla Antonína. Další z celovečerních filmů od tvůrců spjatých s Olomoucí.

31.10.2015

The Residents se vrací do Olomouce

Olomouc - Americká undergroundová skupina The Residents se po pěti letech vrátí do Olomouce. Slibuje nevšední zážitek. Koncert se totiž uskuteční k jejímu čtyřicátému výročí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies