Přerov – Rozjetí přerovští hokejisté porazili Uničov již potřetí v sezoně shodným výsledkem 5:2. Zubry v 16. kole druhé ligy podržel famózně chytající gólman Tihlář.

17.11.2009

Před uničovskou brankouFoto: DENÍK/David Klein

Skóre zápasu rychle otevřel domácí Kotásek, když překonal uničovského Pekaře. Další zásah si domácí hokejisté připravili na druhou třetinu. Kohút našel Goiše a ten zamířil přesně k tyči.

Uničov následně přežil téměř minutové dvojnásobné oslabení a vzápětí se hosté mohli radovat z gólu, když kmenový hráč olomoucké Mory Aleš Frieb z bezprostřední blízkosti překonal Tihláře.

Frieb mohl po chvíli dokonce vyrovnat. Dostal se do úniku, Tihlářovi nasadil pěknou kličku, jenže mladý útočník nedokázal trefit zcela prázdnou přerovskou branku.

Famózním zákrokem mu v pádu do střely vložil hůl dojíždějící obránce Vlček, který zabránil jasné brance. Tuto uničovskou nedůslednost v zakončení v rozmezí dvanácti vteřin Zubři dvakrát potrestali. Trefili se Sprušil a Kočara.

Devět minut před koncem třetí třetiny hosté snížili zásluhou Přikryla, ale poslední slovo měl v přesilovce domácí Kohút, který uzavřel skóre na konečných 5:2.

HC ZUBR Přerov – HC Uničov 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 4. Kotásek (Kočara), 25. Goiš (Kohút, Coufal), 37. Sprušil (Martinák), 37. Kočara (Halouska), 55. Kohút (Coufal, Goiš) – 33. Frieb (Novotný), 52. Přikryl (Holík). Rozhodčí: J. Jeřábek – Barteček, Fiala. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Přerov: Tihlář – Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Novák, J. Ferenc – Martinák, Sprušil, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Goiš, Kohút, Coufal – Kundrátek, Holík. Trenér: Oslizlo.

Uničov: Pekař (37. Peksa) – Molota, Diviš, Drábek, Malý, Žákovčík, Holík, Skácel, Frieb, Sršeň, Novotný, Heča, Čížek, Přikryl, Handl, Pur, Komínek. Trenér: Sršeň.