Z každé naší malé chyby padl gól, litoval prohry s Litvínovem Skrbek

Olomouc – Velice krutou prohru si v pátečním televizním souboji s Litvínovem připsali olomoučtí hokejisté. Kohouti se dokázali dostat z nepříznivého stavu do vedení, jenže pak dvěma inkasovanými góly utkání ztratili poměrem 4:5. „Tenhle zápas jsme měli vyhrát," nezastíral zklamaný obránce Pavel Skrbek, který olomoucké diváky rozveselil vyrovnávací trefou na 3:3.

21.11.2014

Pavel Skrbek po vyrovnání na 3:3Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Byl to zápas jako na houpačce. Jste po takovém konci a prohře o jediný gól hodně zklamaní?

Je to velké zklamání, protože jsme se vrátili ze stavu 1:3 na 4:3 a pak jsme dostali dva góly na 5:4. My jsme měli další šance, které jsme neproměnili. Já si myslím, že tenhle zápas jsme měli vyhrát.

Doplatili jste v souboji s Litvínovem na vlastní chyby?

Litvínov je velmi dobré mužstvo, jsou v útoku hodně šikovní. Dneska to bylo vidět, protože z každé naší malé chyby padl gól. My jsme tam těch šancí měli strašně moc, pochytal to ale Francouz. Tohle ale není výmluva, to je naše chyba, že jsme nedali góly.

Zamrzel vás nejvíc ten vyrovnávací gól Litvínova na 4:4, který padl po chybě vašeho mužstva a sólu Jánského?

Taková chyba se stane, to je hokej. Takových chyb během sezony ještě uděláme spoustu. Na tohle to nemůžeme svádět. My jsme nedali gól v přesilovce pět na tři ani čtyři na tři. Šance tam byly, bylo tam milion střel, ale nedali jsme a takhle to dopadlo.

Na druhou stranu, dát čtyři góly Pavlu Francouzovi se taky nepovede každý zápas.

Je škoda, že jsme nezískali body. Já myslím, že jsme dneska hráli opravdu dobrý zápas pro diváky tady na stadionu i v televizi. Těch gólů jsme ale, myslím, měli dát víc.

Co jste si říkali o první přestávce za stavu 1:3?

Že se vůbec nic neděje. My jsme měli ještě čtyřicet minut hry a stav 1:3 v hokeji není vůbec nic. Ve druhé třetině jsme začali hrát trošičku jinak, začali jsme hrát agresivněji, tvrději a oni začali dělat chyby. Litvínov byl pod tlakem celou druhou třetinu, my jsme z toho dali dva góly a vrátili jsme se do hry.

Vy jste po vaší vyrovnávací trefě na 3:3 hodně slavil u plexiskla. Byla to pro vás taková největší euforie v olomouckém dresu?

Nee (usmívá se). To bylo kvůli tomu, že nedávám moc gólů. Bylo to na konci druhé třetiny, kdy jsme srovnali na 3:3 a byl to takový psychologický gól. Ale já myslím, že slavíme každé vítězství, protože každé je velice důležité.

Litvínovský celek olomoučtí fanoušci po zápase vypískali. Co říkáte na to, co se dělo v závěru zápasu?

Tam se nedělo vůbec nic, to byl normální hokej. Akorát zalehávali puk a zdržovali hru, ale to by nejspíš dělal každý tým. Prostě hráli to, co potřebovali.

Na krajském úřadě přibudou úředníci, vzniknou dva nové odbory

Krajský úřad Olomouckého kraje se na podzim rozroste o dva nové odbory, o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

Bylo vedro, masivní dělení sinic se dalo čekat

/ROZHOVOR/ Člověk by se na sinice neměl moc zlobit, když se zasloužily o to, že je na Zemi život. Jenže když je jich moc uprostřed prázdnin ve vyhledávané rekreační nádrži a na teploměru jsou třicítky? Podle mikrobiologů se právě vzhledem k vedru dal očekávat masivní výskyt těchto jednoduchých fotosyntetizujících prokaryot na vodní nádrži Plumlov. Šok to pro odborníky nebyl.

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Orli končí, nahradí je BK Olomoucko

O finančních potížích basketbalového týmu Orli Prostějov se vědělo už dlouhou dobu. Klub, který předminulou sezonu skončil na čtvrtém místě v nejvyšší soutěži a v té minulé právě díky finančním potížím málem sestoupil, nyní definitivně končí.