Vyprodaná plecharéna se totiž v pátek radovala z výhry nad brněnskou Kometou, o které rozhodla povedená druhá třetina.

„Vyšlo nám to po všech stránkách. Bylo vidět, že mužstvo má sílu, inkasovaný gól nás nepoložil. Zaslouženě se nám ten zápas podařilo zvládnout, hráli jsme dobře," sršel spokojeností Zdeněk Venera, kouč Hanáků.

Třiadvacet bodů. Tak propastný byl před pátečním utkáním rozdíl mezi Olomoucí a Brnem, hosté navíc do derby vytáhli i dvě esa z rukávu.

Do brněnské sestavy se vrátili uzdravení Martin Erat s Ondřejem Němcem, ale kýžený efekt to přineslo jen jednou.

To když prvně jmenovaný na konci první periody otupil úvodní tlak Hanáků, jenž už na začátku korunoval gólovou tečí Petr Strapáč, vyrovnávací brankou.

Rána švihem z pravého kruhu se otřela o tyč a zapadla za Konráda.

Pět a půl tisíce diváků vidělo na vlastní oči Eratovu zkušenost z devíti stovek startů v NHL.

HC Olomouc-Kometa BrnoZdroj: DENÍK/Jiří Kopáč

„Hned na začátku jsme se dostali pod tlak, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat," doufal v obrat hostující lodivod Petr Haken.

Ten se však nekonal ani náhodou. Kohouty to nesrazilo, do druhé třetiny vstoupili s ještě větší vervou a vyplatilo se.

Nejdříve si z jihomoravské defenzivy udělal dobrý den Juraj Mikúš, který objel i bránu a zasunul kotouč do sítě.

O tři minuty později zvyšoval šikovnou tečí další Slovák, František Skladaný.

A po skvělé práci Buriana za bránou přidal čtvrtou trefu Jakub Herman.

„Rozhodla druhá třetina. Důležité bylo, že nás nezlomil vyrovnávací gól," věděl olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Na začátku třetí dvacetiminutovky sice z přesilovky snížil dorážkou Leoš Čermák, to však bylo ze strany Komety vše.

„Po tom gólu jsme se trochu nadechli, ale nestačilo to. Nicméně jsme to odehráli se ctí, nic jsme nevypustili. Snad tu naši snahu až do konce naši fanoušci, kteří za námi přijeli, ocenili," dodal Haken s odkazem na zcela zaplněný brněnský sektor.

V závěru trefil přes celé hřiště prázdnou branku Martin Vyrůbalík a brankář Branislav Konrád tak s vyprodaným stadionem mohl začít tančit makarenu.

Kohouti poskočili do desítky a zlepšující se formu mohou potvrdit v neděli opět doma. V 17 hodin vyzve Litvínov, další tým ze špičky.

HC Olomouc - Kometa BrnoZdroj: DENÍK/Jiří Kopáč

HC Olomouc – HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík – 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. L. Čermák (Gulaši, Trška). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, od 41. navíc F. Král – M. Erat, Nečas, Kvapil – Miklík, V. Němec, Zaťovič – Vincour, L. Čermák, J. Káňa II – Dostálek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.