V olomouckém dresu se poprvé představil útočník Erik Hrňa, který bude na Hané působit v rámci střídavých startů z Třince. Daleko očekávanější však byla premiéra hvězdné posily Radima Vrbata v týmů škodováků.

Ten hned ve třetí minutě zaznamenal asistenci při přesilovkovém gólu svého bratra Davida. „Prvních pět šest minut jsme byli ustrašení a inkasovali jsme," litoval olomoucký trenér Jan Tomajko.

„Na zápas jsme se těšili. Všichni věděli, že bude hrát Radim Vrbata. Do zápasu jsme vstoupili dobře," řekl boleslavský kouč František Výborný.

Kohouti však odmítali přihlížet exhibici ala Vrbata a zásluhou Pekra a Hrni se začalo blýskat i před středočeskou brankou.

Vyrovnání se Hanáci dočkali na začátku druhé třetiny, kdy se v přesilovce trefil Bartoň. O chvíli později našel Číp Vodného a ten poslal Moru do vedení. Domácí sice vyrovnali, ale hosté ihned odpověděli, když se z úhlu trefil Pekr. Olomoucký sniper se trefil již pošestnácté v sezoně.

Domácí se snažili vyrovnat, ale gólman Halász již další puk za svá záda nepustil. Naopak Hampl tři minuty před koncem přidal pojišťovací gól.

„Odehráli jsme dobrý zápas. Výborně jsme bruslili, hráli jsme ze zabezpečené obrany a dokázali jsme vyrážet do protiútoku. Byli jsme silní na kotouči a to zápas rozhodlo," pochvaloval si Tomajko.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Vrbata D. (Mikulík, Vrbata R.), 31. Kafka (Výborný, Toman) – 23. Bartoň (Hampl, Hrňa), 24. Vodný (Číp, Rác), 35. Pekr (Herman, Řípa), 57. Hampl (Kucsera, Pekr). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:6, navíc Kasík a Diviš 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3140.

BK Mladá Boleslav: Will – Kasík, Pojkar, Toman, Němeček, Bohunický, Jindra, Mozík, Šmach – Mikulík, Vrbata D., Vrbata R. – Pabiška, Výborný, Kafka – Demel, Koudelka, Nouza – Loskot, Jiránek, Rys.

HC Olomouc: Halász – Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Staněk, Houdek, Janáček, Nedbálek, Valenta – Pekr, Řípa, Herman – Hrňa, Diviš, Selingr – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Rác, Číp, Vodný.