Ve Vítkovicích rozhodly o porážce Mory slepené góly

Ostrava, Olomouc – Dva slepené góly rozhodly o porážce olomouckých hokejistů ve Vítkovicích. Kohouti sice po první třetině vedli 1:0, pak ale dvakrát inkasovali během 33 sekund a zápas nakonec prohráli 1:2.

4.1.2015 2

HC Vítkovice STEEL vs. HC OlomoucFoto: DENÍK/Lukáš Kaboň

Olomoučtí trenéři udělali v sestavě opět několik změn. Na soupisku se sice vrátil obránce Majeský, ale chyběl Skrbek. Premiérového zápasu v této sezoně se dočkal Vodný, který ve třetím útoku nahradil Laše.

Začátek zápasu se nesl v opatrném duchu. Poprvé udeřili Hanáci v osmé minutě. Zuzin po vyhraném buly zůstal sám na kruhu a trefil tyč. Poté na druhé straně se sám před brankou ocitl Burger. Vítkovický kapitán však vyjel z ideální palebné pozici a slabý bekhend bez probémů pokryl Trvaj.

Moře se vyplatil Divišův důraz za brankou. Ten vybojoval puk, před branku nahrál Bucovi, jenž prostřelil Dolejše. Druhý gól mohl ještě před přestávkou přidat Herman. Ten si dojel své nahození, ale ani napodruhé vítkovického gólmana nepřekonal.HC Vítkovice STEEL vs. HC Olomouc

Po přestávce si domácí vytvořili velký tlak při přesilovce, ale Trvaj odolával. V polovině zápasu při olomoucké početní výhodě Majeský ideálně našel Hermana, který se však střelecky neprosadil.

Na druhé straně Svačina přihrávkou od mantinelu před brankou našel Hunu. Ten puk tečoval, Trvaj ho sice chytil, ale nevěděl, kde je, a kotouč si srazil do branky. Za dalších 33 sekund olomouckého gólmana prostelil Húževka a olomoucká lavička reagovala oddechovým časem.

Kohoutům to ale moc nepomohlo. Vítkovice byly v laufu. Kudělkova bomba se otřela o tyč. Pak Húževka před brankou našel Svačinu, jemuž puk utekl. Těsně před přestávkou vítkovickou branku objel Rachůnek, našel Řípu, jenže ten přestřelil.

Hosté se ve třetí třetině snažili vyrovnat. Vyrůbalík v přesilovce projel podél levého mantinelu, ale Dolejše nepřekonal. Mora se tlačila dopředu, ale domácí hrozili z rychlých kontrů. Při přečíslení se do šance dostal Svačina, z bekhendu mířil jen do Trvaje.

Vítkovice mohly v přesilovce své vedení pojistit. Huna ani Roman však z velkého závaru nic nevytěžili. Padesát sekund před koncem normální hrací doby zamířil Trvaj na lavičku. Hanákům se ale vyrovnat nepodařilo. Puk těsně po uplynutí hrací doby skončil v opuštěné olomoucké brance a skóre se tak už neměnilo.

HC Vítkovice Steel – HC Olomouc 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Huna (Svačina), 33. Húževka (Vandas, Kovář) – 12. Buc (Diviš). Rozhodčí: Fraňo, Horák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 7491.

Vítkovice: Dolejš – Hrbas, Kudělka, Zíb, Malec, Šenkeřík, Pastor, Kovář – J. Káňa I, Burger, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Szturc – Šedivý (41. E. Němec), M.Hlinka, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

Olomouc: Trvaj – Staněk, Vyrůbalík, Majeský, Jaroměřský, Škůrek, Ondrušek – Rác, Marosz, Cibák – T. Rachůnek, Patera, Řípa – Zuzin, Herman, Vodný – Diviš, J. Knotek, Buc. Trenéři: Fiala a Dopita.

4.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
1

V Drahanovicích havaroval motorkář s osobním autem

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Kam o víkendu? Na veterány, rekordy v zoo či ultralehká letadla

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Kuki z Úsova se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Tříměsíční pobyt ve volné přírodě klokanu Kukimu končí. Svému majiteli utekl v květnu z rodinné farmy v Úsově na Šumpersku. V pátek 18. srpna ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách u Jihlavy v lokalitě Červené domky.

Hrát proti AS Řím byl zážitek, říká Vasiljev. A vyhlíží ligový debut

Třiadvacetiletý fotbalista Tomáš Vasiljev zažívá turbulentní životní období. Ale v tom dobrém slova smyslu. Ještě v červnu proháněl třetiligové obránce v dresu Uničova, pak přebral pohár pro mistra MSFL, načež si zahrál přípravu proti italskému AS Řím a nyní očekává ligový debut. To vše už jako profesionální hráč prvoligového Slovácka.