Vysoký výsledek v Šumperku byl však asi to jediné, co mohlo slušně zaplněné ochozy potěšit. Samotný zápas totiž ani zdaleka nesplnil očekávané atributy vyřazovacích bojů.

Zatímco dřívější derby mezi Draky a Šternberkem pokaždé přinesly strhující podívanou s řadou osobních soubojů a vypjatých momentů, včerejší klání se neslo ve zcela opačném duchu. Rozhodčí pak během šedesáti minut hry rozdal pouhých pět dvouminutových trestů.

Přesto úvod jinak průměrného zápasu přinesl dva zajímavé momenty. Nejprve v 6. minutě Šternberk s velkou pravděpodobností vstřelil zcela regulérní gól, červené světlo za bránou se však nerozsvítilo.

Záhy poté naprosto evidentně dostali Draci kotouč za záda Pekaře, což signalizoval i brankový sudí, ale hlavní rozpažil a hrálo se dál.

Až v čase 6:37 tak padla branka, o které již nebylo pochyb, a Šumperk tím odstartoval svou kanonádu, kterou hosté stačili přerušit pouze jednou Meidlovým snížením na 2:1.

Salith Šumperk – HC TJ Šternberk 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)

Branky: 7. Ambruz (Hulva), 9. Stejskal (Drábek, Hegegy), 18. Stejskal (Drábek), 26. Meluzín (Domian), 42. Sedlák (Hulva, Ambruz), 50. Domian (Meluzín), 52. Drábek (Novosad, Osina) – 18. Meidl (Poledna). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Rozhodčí: Klapetek – Hanzlík, Rychlý. Diváci: 1800.
Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Sedlák, Hegegy, Blanár, Ondráček – Duba, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Drábek, Stejskal – Domian, Rozum, Čížek. Šternberk: Pekař – Stříteský, Trojan, Pavel Hruška, Šimo, Musil, Zapletal – Tomášek, Jurák, Klimovič – Petr Hruška, Fiala, Dobrý – Meidl, Skácel, Poledna.

Favorizovaní Bobři mohli rozhodnout o svém vítězství mnohem dříve než ve třetí části utkání. Za jejich vedení 2:0 promrhali několik dobrých šancí na třetí uklidňující gól.

Naopak Uničov snížil a zápas se tak musel rozhodnout až v posledním dějství. Valaši v důležitém momentu sezony potvrdili, jak skvělé mají přesilové hry. Všechny svoje branky vstřelili právě při početní převaze.

Valašské Meziříčí – HC Uničov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Martiník (Zientek), 16. Šebesta (Zientek), 49. Krisl (Růčka) – 37. Komínek (Bařica, Molota). Rozhodčí: Kusý. Vyloučení: 9:9, navíc Luňák (Uničov) 10 minut OT. Využití: 3:1.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zrník, Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Zientek, Krisl – Šebesta, Sochorek, Martiník, Blažek, Dvořák O., Vaněček, Varga D., Bokroš L., Mlynář, Bokroš T., Varga M., Kratěna, Dědek. Trenér: Roman Sedlák
HC Uničov: Tihlář - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Molota, Bakula, Žákovčík, Šindler – Pekr, Ševčík, Komínek, Frieb, Sršeň, Rajnoha K., Čada, Diviš, Bařica, Pur, Handl, Luňák. Trenér: Tomáš Sršeň.