Jak hodnotíte utkání proti Ústí. Dlouho jste drželi vedení, proč to nakonec nevyšlo?

Zápas to musel být pro diváky pěkný. Padesát minut jsme hráli parádně, tak jak jsme chtěli. Dodržovali jsme vše, co jsme si stanovili a dařilo se nám. Vedli jsme 1:0, ale asi to bylo málo, protože ten závěr, těch deset minut, nám prostě uteklo. Je to škoda, protože si myslím, že jsme těch padesát minut odváděli parádní práci. V těch posledních deseti minutách to byla smůla, ale tak to prostě v hokeji chodí. Měli větší důraz před bránou, dali nám ty góly a skončilo to 3:1. Bohužel.

Je to velké zklamání, prohrát s prvním týmem tabulky po takovém průběhu?

Určitě, byl to souboj druhého s prvním a my jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem. Měli jsme šanci vyhrát, takže to zklamání je. Věřili jsme si, škoda, že to nevyšlo.

V prvních dvou třetinách jste měli dost šancí. Nebyli jste v té třetí až moc pasivní?

Těžko říct, my jsme si před třetí třetinou řekli, že to je dvacet minut a že musíme hrát pořád stejně. Možná to vypadalo, že jsme byli pasivní, ale určitě to nebyl náš plán. Chtěli jsme pořád hrát stejný hokej, ale prostě to vypadalo tak, že jsme asi byli pasivní. Škoda, že jsme neproměnili nějaké šance, vedení 1:0 na Ústí bylo málo.

Nerozhodovala v koncovce zápasu i větší nervozita na vaší straně?

Myslím, že nervy nepracovaly. Týmu se daří a šlape nám to. V tabulce jsme druzí, takže není důvod k nervozitě. Jenom škoda, že jsme dneska nebodovali a že jsme divákům neudělali radost.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: Ústečtí Lvi v závěru rozcupovali Moru. PODÍVEJTE SE

Byly rozhodujícím faktorem zápasu přesilové hry?

Měli jsme jich hodně a je škoda, že jsme je neproměnili. Měli jsme dlouhou přesilovku pět na tři a to by se mělo proměňovat. Kdybychom dali o gól dva více, tak by asi bylo rozhodnuto.

Ke konci třetí třetiny jste měli čtyřminutovou přesilovku, ve které jste mohli rozhodnout, ale ani jednou jste během ní nevystřelili.

Přesně tak, ta nám vůbec nevyšla. Nevím, čím to bylo, prostě jsme se tam neudrželi a to bylo možná rozhodující.

V poslední době dostáváte šanci i ve Vítkovicích. Vážíte si toho, že dostáváte příležitosti v extralize?

Za každou šanci jsem rád. Byla to paráda, byl jsem tam v úterý i v neděli, takže jsem měl pěkných pět dní (usmívá se).

Jak to zvládáte po fyzické stránce?

Je to náročné, neříkám, že ne. Ale tady doma hrajeme na čtyři lajny, takže se to dá uhrát. Teď mám dva dny na regeneraci. Jsem jedině rád, že jsem takhle vytížený.

V úterý jste si zahrál proti Pardubicím, ve kterých jste vyrůstal. Byl to pro vás speciální zápas?

Bylo to pěkné. (směje se) Mně se teda moc nedařilo, ale byl to výborný zápas. Hlavně že se vyhrálo, škoda, že to nevyšlo i dneska.