Derby: rozhodla první třetina

ŠTERNBERK/UNIČOV - Bodově naprázdno vyšli ve druhém kole druhé ligy šternberští a uničovští hokejisté. Šternberk nestačil na favorizovanou Techniku 2:5, Uničov v derby podlehl Přerovu 1:4.

26.9.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Šternberským se v uplynulé sezoně na brněnský celek dařilo. Tentokrát bylo ale utkání v režii favorita, který už v 8. minutě vedl 2:0. „Co k zápasu říct? Asi to, že výsledek je zasloužený,“ přiznal trenér Lubomír Fischer. „Brno zápas odehrálo dobře, moc nám nedovolilo. Maximálně korigovat skóre,“ poznamenal Fischer. Navíc musel značně improvizovat, když postrádal obránce. „Jeli jsme jen se třemi stabilními obránci. Zbytek museli doplňovat útočníci a to se také jistě podepsalo na výsledku,“ dodal.

Derby Uničova s Přerovem se rozhodovalo v první třetině, hosté vedli v 11. minutě 3:0. „V úvodu jsme nechávali dostávat soupeře do šancí a své příležitosti využili. Podobné to bylo už před týdnem ve Šternberku,“ upozornil asistent trenéra Jiří Paška.

Podobně úvod vnímal i hostující trenér Radoslav Svoboda. „Podařilo se nám proměňovat šance. Byli jsme bruslařsky na tom mnohem lépe než soupeř,“ tvrdí Svoboda. Do Uničova dorazilo sedm stovek diváků. Hosté měli velkou podporu. „Hráli jsme v podstatě v domácím prostředí,“ pochvaloval si Svoboda.

Druhá liga pokračuje třetím kolem již dnes. Šternberk hostí Karvinou a Uničov zajíždí do Kroměříže.

26.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Balóny nad Olomoucí.
46

Při výkopech rozbili potrubí, do okolí se vyvalil plyn

Dvě jednotky hasičů musely k úniku nebezpečné látky po poruše plynového potrubí v Hlubočkách na Olomoucku.

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

VIDEO / Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.