Uničov opustili tři hokejisté, mezi nimi i Pavlas

Uničov – Tři hráči zatím opustili druholigový kádr hokejistů HC Uničov. Vedení klubu se rozhodlo, že z úsporných důvodů uvolní nejlépe placené hráče a zbytek sezony dohraje s juniory.

25.1.2010

Petr Pavlas.Foto: Petr Růžička

V sobotním derby s Prostějovem (4:5) se tak loučil zkušený obránce Petr Pavlas. „Od pondělí už trénuje v Přerově,“ řekl majitel uničovského klubu Tomáš Sršeň.

Za prvoligový Šumperk již nastoupil obránce Aleš Holík a Uničov opustil i slovenský bek Michal Hrčka. „Ten zatím další angažmá hledá,“ dodal Sršeň.

Odejít měl i zkušený útočník David Komínek. „Z jeho přestupu do Prostějova ale sešlo a sezonu nejspíš dohraje u nás,“ uvedl šéf klubu.

Uničovští hokejisté v sobotu vůbec poprvé prohráli derby s prostějovskými Jestřáby 4:5. V úvodu přitom domácí vedli 2:0. „V závěru první třetiny jsme dostali zbytečný gól a to nás nalomilo,“ přiznal Sršeň.

Po dvou třetinách Uničov ještě vedl 3:2, ale hosté rozhodli v poslední dvacetiminutovce. „Dostali jsme dva stupidní góly a hosté zápas otočili,“ litoval Sršeň.

I přes vyhlášení úsporného programu se klub nevzdává boje o play-off. „Nezabalili jsme to. Budeme se snažit bodovat v zápasech s mančafty, které jsou v tabulce kolem nás. Pavlas ale bude chybět. To není nahraditelný hráč,“ přiznává Sršeň.

Druholgový tým chce dát šanci mladým hráčům. „Domluvili jsme se se Šumperkem na půjčení čtyř juniorů, z nichž dva už v sobotu hráli,“ dodal Sršeň.

Další větrný park nad Olomoucí dostal povolení

ANKETA / Větrný park Jívová má zelenou. I když jak se to vezme.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.