Hosté vstoupili do hry obrovským náporem a v 6. minutě vedli už 3:0. Skóre otevřel nejprve po 178 vteřinách hry v přesilové hře Sedlák, když dorážel střelu Kotáska.

V polovině 5. minuty přidal druhou branku Ditrich a na 3:0 vzápětí zvyšoval Osina.

To už neunesl uničovský gólman Koloušek a šel střídat. Již v šesté minutě se tak v domácí kleci objevil druhý gólman Vybíral. Ten do konce třetiny jednou inkasoval, když jej prostřelil opět Sedlák.

O pátou branku se v úvodu druhého dějství postaral třetí útok, když Sršeň našel Paličku, a ten se nemýlil. Též domácí se dočkali, ale jen mírné korekce ve skóre.

Na 1:5 snižoval ve 32. minutě Přikryl po chybném rozehrání přerovské obrany. Zubři do konce prostřední části hry vstřelili ještě jednu branku, o kterou se postaral Sprušil.

V závěrečném dějství už poté úřadovali opět jen hosté. Hned po třech vteřinách hry putoval na trestnou lavici uničovský Komínek a po 73 sekundách už potřetí v zápase zkrátili Zubři domácím trest. Tentokrát se mezi tři tyče trefil Kolář – 7:1.

O dvě minuty později poslal Sprušil zpoza branky puk volnému Palovi, ten si položil Vybírala a v poklidu skóroval. Definitivní tečku za utkáním napsala 56. minuty, kdy jeli Kotásek se Sedlákem sami vstříc závěrečné trefě. Pohráli si s gólmanem a druhý jmenovaný uzavřel na konečných 9:1.

„Vyšla nám první třetina, kterou jsme vyhráli 4:0. Soupeře jsme k ničemu nepustili a díky tomu jsme měli pod kontrolou celý zápas. Poté jsme udělali i několik chyb a nechali Uničov zakončovat. Poslední zápas ale jinak dopadl velmi dobře a teď už se budeme připravovat na to, abychom dobře zahájili i soutěž,“ řekl Lubomír Oslizlo, šéf přerovské kabiny.

HC Uničov – HC ZUBR Přerov 1:9 (0:4, 1:2, 0:3)

Branky: 32. Přikryl (Pavlas) – 3. Sedlák (Kotásek), 5. Ditrich (Pala), 6. Osina (Kotásek), 16. Sedlák (Kotásek, Kohút), 23. Palička (Sršeň), 33. Sprušil (Kolář, Faltýnek), 42. Kolář (Ditrich, Sprušil), 44. Pala (Sprušil), 56. Sedlák (Kotásek).

Vyloučení: 10:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Střely: 26:45. Buly: 27:34. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:9.

HC Uničov: Koloušek (6. Vybíral) – Pavlas, Přikryl, Jurča, Dostál, Komínek, Hodulák, Kunce, Beneš, Handl, Dvorčák, Trojan, Hromádka, Vicherek, Brveník, Šnejdar, Řezáč, Rak, Anděl, Provaz, Syrůček.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Sklenář, Pírek – Kolář, Sprušil, Ditrich – Sedlák, Kohút, Kotásek – Kočara, Palička, Sršeň – Menšík, Kundrátek, Holík.